Za Chińskim Murem zabezpieczeń

Wersja systemu Windows XP przeznaczona na rynek chiński, będzie dodatkowo zabezpieczona przed zakusami piratów.

Wersja systemu Windows XP przeznaczona na rynek chiński, będzie dodatkowo zabezpieczona przed zakusami piratów oraz hakerów. Zajmie się tym firma CS&S (China National Computer Software and Technology Service).Według deklaracji jej przedstawicieli, najnowszy system Microsoftu zostanie dodatkowo zabezpieczony zarówno programowo, jak i sprzętowo.

Przedstawiciele firmy Microsoft również będą uczestniczyli w pracach CS&S - ma to zagwarantować pełną kompatybilność nowych zabezpieczeń z samym systemem.

Na zabezpieczenia będą składały się: specjalna karta PC oraz sterowniki, które będą musiały być zainstalowane wraz z systemem. Zanim jednak rozwiązanie to trafi do sklepów, musi zostać zaakceptowane przez specjalną komórkę władz USA - State Encryption Administration. Przedstawiciele Microsoft mówią jednak, że chiński, specjalnie zabezpieczony Windows XP powinien pojawić się w sprzedaży na początku 2002 r.

Możliwe również, że zabezpieczenie będzie można kupić także poza Chinami - to jednak uzależnione będzie od zainteresowania klientów.