ZUS przedłużył umowę z Prokomem

ZUS podpisał 20 października z Prokomem umowę dotyczącą serwisowania jej systemu informatycznego. Celem umowy jest kontynuacja usług świadczonych przez Prokom w ramach poprzedniego porozumienia obu firm. Umowa została przedłużona do końca 2005 r.

Wartość netto kontraktu ustalono na 134,8 mln zł. ZUS eksploatuje obecnie (oprócz centralnego komputera klasy mainframe) ponad 500 serwerów oraz ok. 16 tysięcy pecetów zlokalizowanych w 64 oddziałach terenowych. Usługi świadczone przez specjalistów Prokomu będą wykonywane w trybie ciągłym (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu).

Umowa przewiduje, że ZUS będzie sukcesywne przejmował zadania związane z administrowaniem swoim systemem informatycznym. Dotychczas ZUS przejął wszystkie czynności w zakresie bieżącej administracji systemami zlokalizowanymi w terenowych jednostkach organizacyjnych oraz częściowo w centralnym ośrodku obliczeniowym. W kompetencjach Prokom Software SA pozostały najtrudniejsze zadania, wymagające interwencji specjalistów

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji

W związku z postępującą rozbudową systemu KSI ZUS oraz oddawaniem do eksploatacji kolejnych elementów systemu, złożoność prac związanych z administrowaniem i eksploatowaniem KSI ZUS w okresie objętym powyższą umową, będzie większa niż prac realizowanych w ramach umowy poprzedniej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200