ZTE buduje centrum zarządzania w Budapeszcie

Producent i dostawca rozwiązań dla firm telekomunikacyjnych podpisał umowę z węgierskim Ministrem Gospodarki, György Matolcsy, na mocy którego powstanie Europejskie Centrum Zarządzania Siecią Regionalną w Budapeszcie. Koszt inwestycji wyniesie ok. 10 mln euro, a jej realizacja przewidziana jest na okres 2-3 lat.

W ostatnich latach ZTE wzmocniła swoją koncentrację na rynku europejskim, zwiększając ekspansję oraz nakład na inwestycje w tym regionie. Nowe Europejskiego Centrum Zarządzania Siecią Regionalną ma poprawić możliwości dystrybucyjne ZTE w Europie. W Centrum znajdą się centrum obsługi klienta, centrum monitorowania sieci, centrum serwisowe, centrum optymalizacji działania sieci, centrum naprawy oraz centrum zarządzania częściami zapasowymi. Nowa siedziba ZTE posiada możliwość rozbudowy zarządzania elementami sieci w liczbie do 40 000. Umożliwi to nadzór oraz zarządzanie szeroką pulą elementów zarówno z zakresu sieci mobilnych, jak i stacjonarnych. Budapeszt został wybrany na nową siedzibę ZTE w związku z wysokimi standardami edukacyjnymi, sprzyjającymi warunkami politycznymi, centralnym położeniem w Europie oraz atrakcyjnym klimatem miasta. Całkowity koszt inwestycji ZTE wyniesie ok. 10 milionów euro, a jej realizacja przewidziana jest na okres od 2 do 3 lat.

Zobacz również:

  • Spotify prognozuje 100 mld USD przychodów w ciągu 10 lat
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200