ZTE Axon 20 5G – pierwszy taki smartfon na świecie

O premierach smartfonów piszemy rzadko, ale ten produkt jednak na to zasługuje. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że nie można nim robić zdjęć selfie, co w tych czasach wydaje się czymś niepojętym. Nic podobnego.

Smartfon

ZTE Axon 20 5G jest po prostu pierwszym na świecie smartfonem, w którym przednia kamera nie znajduje się na górze, przez co rzuca się od razu w oczy, ale została "wtopiona" w dolną część wyświetlacza w taki sposób, że jest niewidoczna.

Na dole wyświetlacza oprócz kamery znajduję się też lampa błyskowa, czytnik linii papilarnych i moduł audio, czyli głośniki. Wyświetlacz OLED ma wielkość 6,92 cala i prezentuje obrazy z rozdzielczością 2460 x 1080 pikseli.

Zobacz również:

Przednia kamera – czyli ta, której usytuowanie powoduje iż jest to jedyny tego rodzaju smartfon na rynku – oferuje rozdzielczości 32 MP. Tylny moduł do robienia zdjęć składa się natomiast z czterech obiektywów (głównego 64 MP, szerokokątnego 8 MP z widokiem 120 stopni, obiektywu głębi 2 MP i obiektywu makro 2 MP). W myśl zasady iż za nowości trzeba płacić, smartfon nie należy do najtańszych i kosztuje ok. 2 tys. zł.


TOP 200