ZORBA na Oracle'u

Softbank prowadzi migrację strategicznych danych transakcyjnych banku PKO BP działających w systemie ZORBA 3000 do bazy Oracle.

Działalność transakcyjną w PKO BP obsługuje oprogramowanie ZORBA 3000 Softbanku, napisane w języku Cobol i pracujące w oparciu o system plików. Przeniesienie wszystkich strategicznych danych bankowych do bazy relacyjnej zaczęto rozważać na początku 2000 r. Na początku br. bank zaakceptował założenia projektu i główne wymagania techniczne. Projekt od początku br. prowadzi Softbank we współpracy z działem Business Solutions Group Oracle Polska.

Oprócz migracji danych, Softbank utworzy także interfejsy komunikacyjne łączące aplikację z nową bazą. Użytkownicy ZORBY będą więc pracować na tych samych ekranach i formatkach.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Nowa usługa chmurowa do korzystania z botów AI

Projekt realizowany w celu uporządkowania danych przechowywanych w systemie, ma również uczynić go bardziej otwartym, ułatwiając np. przyjmowanie danych przez aplikacje zewnętrzne (systemy sprawozdawcze i bankowości elektronicznej) oraz ich przetwarzanie. Po zakończeniu migracji możliwe będzie użycie narzędzi informatycznych służących do analizy danych takich, jak transakcje wysyłane przez system kartowy, lub otrzymywane w systemie Elixir.

Zastosowanie bazy relacyjnej ma pozwolić na przyszły rozwój systemu ZORBA, w tym przekształcenie do trybu pracy on-line. Nowa architektura systemu ułatwi też w przyszłości wdrożenie aplikacji front-end.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200