ZETO uruchamia centrum pamięci masowych

Łódzka firma uzyskała tytuł IBM Total Storage Solution Center. Ośrodek ma służyć do testowania oraz prezentacji systemów pamięci masowych i pomagać potencjalnym klientom w wyborze konkretnych rozwiązań przed podjęciem decyzji inwestycyjnej.

W Centrum Komputerowym ZETO uruchomiono IBM Total Storage Solution Center. Łódzki ośrodek będzie służył do prezentacji i testowania systemów pamięci masowych. Zgromadzona w centrum infrastruktura umożliwia potencjalnym klientom wybór i zapoznanie się z działaniem danego rozwiązania SAN przed podjęciem decyzji inwestycyjnej. Łódzki ośrodek dysponuje m.in. zestawami pamięci dyskowych, bibliotek taśmowych i optycznych, oprogramowaniem do zarządzania składowaniem danych (Tivoli) i serwerami IBM (S/390, AS/400, RS/6000, Netfinity). Testy konkretnych rozwiązań mogą odbywać się w środowisku symulowanym lub rzeczywistym, czyli z wykorzystaniem konkretnych aplikacji a nawet sprzętu dostarczonego przez klienta.

IBM zdecydował się na stworzenie Total Storage Solution Center wraz z łódzkim ZETO, gdyż firmy współpracują w zakresie wdrożeń systemów SAN już od kilku lat. W czerwcu br. podobny ośrodek kompetencyjny (IBM SAN Solution Center) powstał w siedzibie krakowskiego Polcomu.

Zobacz również:

  • Data storytelling jako kluczowa umiejętność w podejmowaniu decyzji opartych na danych
  • Polski biznes stawia na chmurę i 5G
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200