ZEA kupują izraelską technologię do wykrywania przestępstw finansowych

Izraelska firma technologiczna ThetaRay podpisała pierwszy kontrakt z Emiratami Arabskimi

ZEA kupują izraelską technologię do wykrywania przestępstw finansowych

geralt/Pixabay

ThetaRay udzieli bankowi licencji na narzędzie do wykrywania przestępstw finansowych, które monitoruje transakcje w bankowości korespondencyjnej emirackiemu bankowi Mashreq. Szczegóły transakcji, w tym jej wysokość, owiane są tajemnicą.

Opracowane w Izraelu narzędzie wykorzystuje sztuczną inteligencję do identyfikacji finansowych zagrożeń cybernetycznych, takich jak pranie pieniędzy lub oszustwa, dzięki czemu użytkownicy mogą podejmować działania przeciwko podejrzanym transakcjom.

Zobacz również:

  • Jaka jest przyszłość cyfrowej waluty?
  • Japoński bank centralny testuje możliwość stosowania cyfrowej waluty

Bank Mashreq z siedzibą w Dubaju, który w przeszłości płaciła kary za naruszanie amerykańskich sankcji, powiedział agencji Reutera, że rozwiązanie pozwala bankom „skutecznie udaremnić ryzyko związane z przestępstwami finansowymi w coraz bardziej złożonej przestrzeni płatności transgranicznych”.

Zjednoczone Emiraty Arabskie, centrum finansowe i handlowe Bliskiego Wschodu, w ostatnich latach zaostrzyły przepisy bankowe i finansowe, jak również wezwały banki do zwiększenia wysiłków w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy - w celu rozwiązania problemu postrzegania ich jako gorącego punktu dla nielegalnych pieniędzy.

Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie w 2020 roku nawiązały stosunki w ramach umowy, w której pośredniczą USA, rozszerzonej na Bahrajn, Maroko i Sudan.

Źródło: Reuters

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200