Z wyobraźnią i wyczuciem

ING Bank Śląski przedstawił w Konkursie Lider Informatyki rozwiązania, które powstały z myślą o udostępnieniu nowych możliwości i funkcji klientom oraz pracownikom. Wszystkie projekty wytyczają nowe standardy i definicje jakości na polskim rynku.

FINALISTA KONKURSU

Bank swoimi pomysłami może dowodzić, że tworzą go ludzie z wyobraźnią i znakomitym wyczuciem potrzeb rynku. Zgłoszenie ING Banku Śląskiego do Konkursu Lider Informatyki 2013 potwierdza takie skojarzenia.

Ekspres z dogodnymi przesiadkami

Orange Express to projekt wdrożenia aplikacji do obsługi wszystkich detalicznych procesów kredytowych we wszystkich kanałach dystrybucyjnych. Proces kredytowy został zoptymalizowany, jest elastyczny i szybki, decyzja zapada automatycznie, co pozwala na udzielenie kredytu podczas jednej wizyty klienta w banku. W procesie wykorzystano nowatorskie narzędzie do przeliczania reguł biznesowych ILOG firmy IBM. Modyfikacja procesu dokonuje się przez szybkie zmiany w regułach, bez ingerencji w kod aplikacji.

Rozwiązanie znacznie poprawiło jakość obsługi klienta, proces przebiega w dużej części bez dokumentów i pozwala na generowanie ofert. Po wprowadzeniu automatycznej decyzji dla produktów hipotecznych proces w tym obszarze również znacznie przyspieszy. Poprawiła się dostępność do produktów dzięki możliwości wnioskowania i udzielenia pożyczki gotówkowej, limitu w ROR i karty kredytowej klientom indywidualnym w ING BankOnline i w Contact Centre. Istnieje możliwość dowolnej zmiany kanału kontaktu z bankiem na każdym etapie procesu.

A lew poprowadzi księgowość…

Kolejny projekt to wdrożenie przyjaznej i bezpiecznej aplikacji umożliwiającej zaoferowanie klientom korporacyjnym usług finansowo-księgowych i kadrowo-płacowych za pośrednictwem internetu. To pierwsza na rynku aplikacja umożliwiająca prowadzenie pełnej księgowości oraz kadr i płac, w pełni zintegrowanej z systemami bankowości internetowej.

Całość projektu obejmuje udostępnienie przez internet aplikacji ING KsięgowośćOnLine, zawierającej narzędzia wykorzystywane przez klienta w outsourcingu pełnej księgowości oraz obsługi kadr i płac. Dzięki integracji z systemem ING BusinessOnLine dostępne są usługi przekazywania przelewów, pobierania wyciągów i przechodzenia pomiędzy systemami bez konieczności ponownego logowania. W ramach projektu powstała aplikacja wewnętrzna ING Biuro do prowadzenia pełnej księgowości oraz obsługi kadr i płac, zintegrowana z ING KsięgowośćOnLine. Wdrożono także aplikację ING Asystent oraz aplikację ING KsięgowośćMobile.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200