Z serwerem WWW

3Com ułatwi zarządzanie swoimi przełącznikami i koncentratorami.

3Com ułatwi zarządzanie swoimi przełącznikami i koncentratorami.

3Com planuje zaimplementowanie w produkowanych przez siebie przełącznikach i koncentratorach sieciowych prostych serwerów WWW, co ułatwi administratorom zarządzanie tymi urządzeniami.

Wbudowany serwer WWW umożliwi użytkownikom zdalne instalowanie, konfigurowanie oraz rozwiązywanie problemów wynikających podczas pracy urządzeń sieciowych. Pozwoli on także na przeglądanie danych statystycznych, dotyczących wydajności pracy urządzenia. Wszystkie te funkcje mają być realizowane za pośrednictwem przeglądarki WWW wykorzystywanej do przeglądania zawartości serwerów internetowych.

Pierwszy koncentrator (SuperStack II PS Hub 40) wyposażony w serwer WWW znajdzie się na rynku jeszcze w sierpniu. Wszyscy użytkownicy, którzy obecnie używają PS Hub 40, będą mogli ściągnąć z serwera WWW firmy 3Com bezpłatne uaktualnienie oprogramowania systemowego urządzenia.

Kolejnym produktem sieciowym zarządzanym przez przeglądarkę będzie Switch 140M z rodziny OfficeConnect. Następnie, choć później, znajdzie ona zastosowanie także w pozostałych koncentratorach i przełącznikach dostarczanych przez 3Com.

Uniwersalny interfejs

Przeglądarka pełniąca funkcję interfejsu graficznego ułatwi zarządzanie urządzeniami 3Com zarówno profesjonalistom, jak i mniej zaawansowanym administratorom. Dzięki niej będzie można w prosty sposób włączać i wyłączać poszczególne porty, a także realizować politykę dystrybucji ruchu sieciowego.

Graficzny interfejs najbardziej przyda się użytkowników, którzy dotychczas obawiali się konfigurowania urządzeń sieciowych ze względu na złożoność tego procesu (za pośrednictwem standardowej sesji z wykorzystaniem terminala znakowego).

Rozszerzenie funkcjonalności urządzeń sieciowych polega na uzupełnieniu pakietów do zarządzania pracą sieci o możliwość współpracy z przeglądarkami WWW. Należą do nich: Transcend AccessWatch i Transcend dRMON Edge Monitor System. Pozwoli to użytkownikowi na ustawianie za pośrednictwem przeglądarki odpowiednich alarmów oraz pułapek SNMP dla poszczególnych urządzeń, a następnie - także przy jej udziale - przeglądanie statystyki pracy urządzeń sieciowych.

Analitycy przewidują, że już za dwa lata wszystkie wprowadzane na rynek urządzenia sieciowe będą musiały być wyposażone w serwer WWW, rozwiązania inne bowiem nie będą przez rynek akceptowane.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200