Z serii X

Od kilku miesięcy IBM modyfikuje ofertę komputerów przenośnych. Najnowsza seria to ThinkPad X. W listopadzie br. na polskim rynku dostępny będzie ThinkPad X20. Jest on płaski (ok. 25 mm grubości), lekki (1,4 kg) i wyposażony w 12,1" wyświetlacz TFT.

Od kilku miesięcy IBM modyfikuje ofertę komputerów przenośnych. Najnowsza seria to ThinkPad X. W listopadzie br. na polskim rynku dostępny będzie ThinkPad X20.Jest on płaski (ok. 25 mm grubości), lekki (1,4 kg) i wyposażony w 12,1" wyświetlacz TFT.

Z punktu widzenia zastosowań biznesowych, zaletą notebooka jest konstrukcja zgodna z wcześniej wprowadzonymi na rynek korporacyjnymi modelami ThinkPad T i A. Dzięki temu istnieje możliwość wymiennego stosowania podzespołów, takich jak urządzenia dokujące, karty Mini PCI, rozszerzenia pamięci i zasilacze. Opcjonalnym elementem są moduły do bezprzewodowej wymiany danych Bluetooth.

Komputery ThinkPad X20 są wyposażone m.in. w procesory Pentium III 600 MHz lub Celeron 500 MHz. Mają tytanową obudowę i złącze UltraPort umieszczone w górnej części wyświetlacza, które pozwala na podłączenie kamery cyfrowej, mikrofonu lub modułów do bezprzewodowej wymiany danych. Ceny notebooków wynoszą minimum ok. 10,7 tys. zł netto.


TOP 200