Z pakietu Microsoft 365 (dawniej Office) zniknie funkcja Transfer Files

Microsoft usunie z mobilnej wersji pakietu Office na urządzenia Android i iOS (który zmienił niedawno nazwę na Microsoft 365) funkcję Transfer Files. Pozwala ona użytkownikom tego pakietu transferować i udostępniać pliki i po usunięciu go zostanie zastąpiona innym rozwiązaniem, który ma znacznie usprawnić to zadanie.

Funkcja Transfer Files zostanie zastąpiona rozwiązaniem integrującym aplikacje wchodzące w skład Office z narzędziem OneDrive. Użytkownicy będą mogli nadal używać funkcji Transfer Files jako starszej funkcji w systemach Android i iOS do 31 grudnia 2022 roku, po czym korzystanie z aplikacji OneDrive stanie się jedyną dostępną opcją.

Microsoft zapewnia też użytkowników iż pliki, które zostały wysłane i odebrane za pomocą funkcji Transfer Files będą dalej obsługiwane przez aplikacje Office i zmiana ta nie będzie miała na nie najmniejszego wpływu.

Zobacz również:

  • Jak AI zmieni rynek pracy IT
  • Najlepsze bezpłatne alternatywy dla pakietu Microsoft (Office) 365
  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI

Microsoft rezygnuje również z funkcji Share Nearby argumentując, że spełnia ona niektóre, ale nie wszystkie potrzeby użytkowników. Ta zmiana dotyczy jednak wyłącznie aplikacji Office na Androida i będzie obowiązywać od 31 grudnia tego roku. Nie wpłynie ona na pliki, które zostały udostępnione z użyciem tej funkcje wcześniej, która jednak po 31 grudnia nie będzie już dostępna.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200