Z niepokojem przyjęliśmy fakt pominięcia naszej firmy w rankingu firm komputerowych "Raport Specjalny - Top 200".

Wysoce zaniepokoiła nas również informacja, zamieszczona na str. 54 ww. wydawnictwa dotycząca kontraktu MOLP przeprowadzonego przez firmę Consoft.

Wysoce zaniepokoiła nas również informacja, zamieszczona na str. 54 ww. wydawnictwa dotycząca kontraktu MOLP przeprowadzonego przez firmę Consoft. Z informacji zamieszczonej przez Państwa wynika iż firma Consoft, jako pierwsza w Europie Środkowej zrealizowała takiż kontrakt - śpieszę wyjaśnić, iż doktor Q podpisał z firmą Microsoft kontrakt MOLP (dokładnie rzecz ujmując były to dwie licencje - jedna dla doktor Q, druga dla BPH; informacje na ten temat pojawiły się w prasie komputerowej) w kwietniu 1994 r., czyli o trzy miesiące wcześniej niz firma Consoft.

Bardzo proszę o sprostowanie tej informacji oraz przesłanie ankiety która umożliwi nam zaistnienie w suplemencie do rankingu.

<div align="right">Z poważaniem

Grzegorz Smyła</div>

Z prawdziwą przyjemnością obserwuję zdecydowane wychodzenie na pozycję lidera pisma Computerworld, którego jest pan współtwórcą. Miłó jest brać do ręki tygodnik, dostarczający niezbędną informację w tak atrakcyjnej formie. Z tym większą przykrością przeczytałem raport specjalny Computerworld - Top 200 w którym, jak zwykle obecny w prasie chochlik spowodował, że APEXIM S.A. nie znalazł się na liście integratorów systemów.

Chcąc skorygować ten błąd przedstawiam Panu kilka informacji do wykorzystania w erracie do wymienionego wydawnictwa.

APEXIM S.A. jest jedną z czołowych firm, spejalizującą się w inegracji systemów komputerowych i telekomunikacyjnych.

W roku 1994 uzyskał przychody ogółem (bez VAT) 192.132.000.000 zł w tym ok. 175.000.000.000 zł z integracji systemów.

Suma 50.156.000.000 podana w Top 200, pochodząca ze sprzedaży komputerów, jest integralną częścią składową sumy z integracji systemów i dotyczy tylko i wyłącznie komputerów.

Aktualnie, systemy komputerowe nie przeznaczone do sprzedaży w ramach integracji systemów, można nabyć tylko w salonie firmowym APEXIM S.A. znajdującym się w Warszawie przy ul. Zielnej 39 (w budynku Pasty).

Podane sumy mogłyby się wahać w małym zakresie w momencie precyzyjnego określenia pojęcia "Integracja systemów". Brak jest bowiem w tej chwili definicji, ile elementów z poszczególnych działów i w jakich proporcjach powoduje, ze dany kontrakt można traktować jako domenę działania "Integratora systemów".

Firma APEXIM S.A jest dostawcą sieci lokalnych, metropolitalnych irozległych, systemów okablowania strukturalnego, central telefonicznych, urządzeń transmisyjnych, radiolinii, komputerów i oprogramowania.

APEXIM S.A jest dystrybutorem sprzętu telekomunikacyjnego i sieciowego takich firm jak: AT&T, Newbridge, UB Networks, Harris.

Jest także liczącym się partnerem takich przedstawicieli przemysłu informatycznego jak: Digital Equipment Corporation, IBM, Hewlett-Packard, The Santa Cruz Operation, Novell, Informix.

Znany jest również jako producent i dystrybutor najskuteczniejszego programu antywirusowego MKs_Vir autorstwa Marka Sella, za który to APEXIM S.A. otrzymał godło "Teraz Polska" w trzeciej edycji tego konkursu.

O randze firmy świadczą m.in. kontrakty zrealizowane dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Najwyższej Izby Kontroli, Polskiego Banku Inwestycyjnego czy Zakładów Azotowych w Puławach.

Oddziały firmy działają w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Szczecinie.

<div align="right">Włodzimierz Banaszak

Apexim, Warszawa</div>

Z przykrością stwierdzam, że informacje opublikowane w majowym Raporcie Specjalnym dotyczące profilu działalności BPS (str. 50) są niezgodne z ankietą, która została do Was przesłana w marcu br.

Niewątpiliwie tak sformułowana informacja bardzo negatywnie wpłynie na wizerunek naszej firmy, wprowadzając w błąd naszy dotychczasowych jak i potencjalnych klientów. Nie jest to sprawą błahą ponieważ na polskim rynku zainstalowaliśmy już ponad 3000 urządzeń.

Dla wyjaśnienia uprzejmie informuję, że firma BPS jest dystrybutorem następujących produktów:

UPS - Fiskars Power Systems (Finlandia) - zarówno małe jak i duże moce, agregaty prądotwórcze (Francja), system zarządzania energią (Niemcy), system Watson (Szwajcaria);

natomiast producentem:

siłowni telekomunikacyjnych, kompensatorów regulowanych oraz kompensatorów mocy biernej. Nasza oferta obejmuje również projektowanie systemów oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

<div align="right">Z poważaniem

Elżbieta Drzazga

Dyrektor Marketingu BPS, Warszawa</div>

W związku z ukazaniem się na rynku Raportu Specjalnego Top 200, proszę o wyjaśnienie dlaczego w kategorii "Liderzy integracji 1994", nie znalazły się informacje nt. naszej firmy. Technimex S.A. osiągnął obrót 58 660 mln zł, w całości (100%) z inegracji systemów informatycznych. W ww. rankingu daje nam to pozycję 8.

Proszę o jak najszybsze skorygowanie błędnych informacji, które zawiera ranking "Liderzy integracji 1994" i przekazanie ich do wiadomości czytelników czasopism wydawanych przez IDG.

Błędne informacje negatywnie wpływają na nasz obraz w oczach klientów, nie świadczą również dobrze o wiarygodności rankingów.

Liczę na szybką odpowiedź!

<div align="right">Z poważaniem

Grzegorz Burnat

Technimex S.A., Wrocław</div>

INFOCOMP Sp. z o.o. działająca od 1987 r. po raz trzeci zgłosiła w roku 1995 swoje uczestnictwo w rankingu firm komputerowych Polski. W celu zgłoszenia firmy przesłana została ankieta, profil firmy oraz lista użytkowników sieci komputerowych zainstalowanych przez naszą firmę. Ponieważ w dniu wysłania ankiety sprawozdanie finansowe nie było zakończone, dokument bilansu za 1994 r. został do Państwa przesłany w terminie późniejszym.

<div align="right">Z poważaniem

Małgorzata Jabłońska

Asystent Prezesa</div>

Od Redakcji: Sprawozdanie opiewa na 45 126 mld starych złotych, 2328 mld zysku brutto oraz nie zmieniony zysk netto (1387 mld). Dziękujemy za rzetelną informację, która obniża o kilka miejsc Państwa pzycję w rankingu przychodów, podnosząc jednocześnie stopę zyskowności.

Otrzymaliśmy od Państwa Raport Specjalny Top 200 za 1994 r. i z przyjemnością znaleźliśmy nazwę naszej firmy na miejscu 74 w tabeli największych firm komputerowych w 1994 r. Jednakże jednocześnie byliśmy niemile zaskoczeni, iż nie zostaliśmy umieszczeni w tabeli "Liderzy usług i opogramowania 1994".

Sądzimy, iż jest to wynikiem pomyłki, która zdecyowanie zaciera obraz dokonań naszej firmy w ocenie użytkowników i naszych strategicznych klientów. Liczymy na jak najszybsze umieszczenie oficjalnego sprostowania, choć niestety nie wynagrodzi ono w pełni poniesionych przez naszą firmę strat.

<div align="right">Z poważaniem

Teresa Szybińska

Dyrektor, Polnet Technologies, Warszawa</div>

Prosimy o sprostowanie danych dotyczących obrotów naszej firmy za rok 1994 i opublikowanie ich. Obroty netto firmy Poznań sp. z o. o. wyniosły 99,75 mld zł. Podano 75 mld. Błąd ten spowodował niską pozycję w rankingu firm holdingu OPTIMUS S.A. OPTIMUS Poznań jest największą firmą należącą do HOLDINGU OPTIMUS S.A. Błąd mógł wynikać z błędnego odczytania bilansu.

Będziemy bardzo wdzięczni za sprostowanie.

<div align="right">Z poważaniem

Piotr Śledź

OPTIMUS Poznań sp. z o.o.</div>

W ostatnim numerze pisma Computerworld ukazało się bardzo ciekawe opracowanie nt. rynku informatycznego w Polsce oraz ranking firm informatycznych działających na naszym rynku.

Jednym z elementów rankingu było porównanie firm zajmujących się edukacją informatyczną.

Niestety tak się złożyło, że Centrum Edukacji Komputerowej ALTKOM nie znalazło się w zestawieniu.

Ponieważ zestawienie zostało dokonane na podstawie obrotów firm, najważniejszą informacją są nasze obroty za rok 1994:

- 8.148.525.700 - starych złotych, czyli czwarte miejsce w zestawieniu. W 1994 roku przeszkoliliśmy podczas kursów podstawowych i zaawansowanych 2800 słuchaczy.

CEL ALTKOM działa od 1992 r. i prowadzi szkolenia informatyczne na podstawie autoryzacji firm Microsoft, Novell, 3Com i Lotus.

Cykl szkoleń podstawowych uzyskał także autoryzację Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.

<div align="right">Marek Kobiałka

Prezes zarządu, CEK - ALTKOM, Warszawa</div>


TOP 200