Z komputerem po polsku

Do końca tego roku dostępnych będzie kilka spolonizowanych aplikacji Microsoftu.

Do końca tego roku dostępnych będzie kilka spolonizowanych aplikacji Microsoftu.

Jeszcze nigdy w swojej historii firma Microsoft nie wprowadzała na rynek tak szybko spolonizowanych wersji swoich produktów jak dotąd. Już wkrótce pojawi się polska wersja Windows 95, a do końca tego roku będą przetłumaczone wszystkie niezbędne aplikacje współpracujące z nowym systemem.

W ubiegłym tygodniu do produkcji trafiła polska wersja Windows 95. Jej oficjalna premiera na naszym rynku odbędzie się 25 października br., czyli zaledwie w dwa miesiące po premierze światowej. Wiadomo już, że system przetłumaczono w całości, wraz z systemem pomocy. "Po cichu" trafiła już na rynek polska wersja FoxPro. Być może dlatego, że wszyscy czekają na Windows 95.

Niemalże równocześnie z polskimi Windows 95 będzie w sprzedaży spolonizowany pakiet 95 w wersji Standard. W jego skład wchodzą edytor tekstu Word, arkusz kalkulacyjny Excel, program prezentacyjny PowerPoint i terminarz Schedule+. W pełni polski Office Pro, zawierający dodatkowo bazę danych Microsoft Access, będzie w sprzedaży w listopadzie br. Na przełomie października i listopada br. zapowiadane jest także wprowadzenie polskiego "Office dla ubogich", czyli WinWorks 95.


TOP 200