Z handheldem po polsku

Na rynku są już dostępne programy, umożliwiające pracę z komputerem typu handheld w języku polskim.

Na rynku są już dostępne programy, umożliwiające pracę z komputerem typu handheld w języku polskim.

Oferowany przez firmę Glen z Krakowa program ArtSKey 4.0 przystosowuje system Windows CE 2.0 do pracy w języku polskim. Dzięki niemu można wprowadzać z klawiatury przenośnego komputera polskie znaki diakrytyczne w każdej aplikacji Windows CE 2.0 oraz używać polskich nazw dni i miesięcy, a ponadto w programie Pocket Excel korzystać z polskiego formatu waluty.

Ponadto ArtSKey umożliwia poprawną, uwzględniającą polskie czcionki synchronizację danych z komputerem PC. Program instalowany jest z komputera PC i zajmuje ok. 200 KB pamięci.

Aby zainstalować program ArtSKey na komputerze kieszonkowym klasy handheld lub palmtop, należy - po skopiowaniu dyskietki instalacyjnej na dysk twardy komputera PC - uruchomić połączenie palmtop - komputer biurkowy. Po uruchomieniu programu instalacyjnego Setup, wszystkie niezbędne pliki ArtSKey zostaną automatycznie skopiowane do komputera przenośnego.

Widocznym efektem tego procesu jest pojawienie się na pulpicie-ekranie komputera kieszonkowego ikony, symbolizującej ArtSKey.

Dwukrotne kliknięcie piórkiem w tę ikonę powoduje, że na pasku zadań na dole pulpitu ukazuje się oznaczenie EN, które przy użyciu klawiszy Ctrl+Shift przełącza się na oznaczenie PL. Od tej chwili można pisać, korzystając z polskich znaków diakrytycznych.

Od niedawna polskie fonty są także dostępne na platformie Psion Series 5. Firma PolHit (dystrybutor sprzętu Psion) na razie nie ujawnia nazwy producenta oprogramowania, a każdy sprzedawany komputer ma preinstalowane polskie czcionki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200