Z NewConnect na GPW i... NASDAQ

Już 50 firm zadebiutowało na NewConnect, w tym kilkanaście związanych z informatyką, telekomunikacją i technologiami internetowymi. Dla niektórych jest to tylko przystanek w drodze na parkiet główny giełdy w Polsce, ale nie tylko.

"Naszym celem długofalowym jest amerykański NASDAQ. Oczywiście, aby to osiągnąć musimy jeszcze bardzo dużo zrobić. Mamy globalne aspiracje i ten cel wydaje nam się realny. Otworzyliśmy już oddział w Nowym Yorku, więc pierwsze kroki, aby przybliżyć się do tego celu zostały zrobione" - mówi Marcin Strzałkowski, prezes Inteliwise. Spółka pozyskała na NewConnect 5 mln zł na rozwój sprzedaży na rynkach w Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych oraz rozwój własności intelektualnej.

Większość spółek planuje jednak przenosiny na GPW. "Początkowo firma szykowała się na główny parkiet, ale sytuacja na giełdzie oraz przedłużające się formalności spowodowały, że wybraliśmy 'łatwiejszą' drogę dotyczącą upublicznienia spółki. Planujemy na przełomie roku pojawić się na głównym rynku GPW" - mówi Grzegorz Samborski, wiceprezes zarządu spółki e-muzyka, która opracowała platformę dystrybucji treści multimedialnych. Firma pozyskała na NewConnect 1,6 mln zł na rozwój.

Zobacz również:

Na GPW wybiera się też S4E. "Na przełomie 2008/2009 planujemy regularne IPO i przejście na rynek podstawowy i przy tej okazji emisję" - mówi Józef Dusza z tej firmy. Podobne plany ma SSISA, spółka specjalizująca się w projektowaniu i wykonawstwie zintegrowanych systemów bezpieczeństwa dla budownictwa komercyjnego. "Planujemy kolejną emisję na NC skierowaną do inwestora branżowego. Jest nim firma Wasko. W IV kwartale 2008 r. planujemy zadebiutować na GPW" - zapowiada Krzysztof Koziej, prezes SSISA.


TOP 200