Z DATASTAR do światowego Internetu

Crowley Data Poland, operator szerokopasmowej, bezprzewodowej sieci DATASTAR, oferuje dostęp do światowego Internetu przez bezpośrednie połączenie z międzynarodową, szerokopasmową siecią Teleglobe.

Crowley Data Poland, operator szerokopasmowej, bezprzewodowej sieci DATASTAR, oferuje dostęp do światowego Internetu przez bezpośrednie połączenie z międzynarodową, szerokopasmową siecią Teleglobe.

Nowa usługa jest przeznaczona przede wszystkim dla dostawców usług i aplikacji internetowych oraz dla klientów korporacyjnych, dla których istotna jest stała jakość połączenia z Internetem. Usługa polega na zestawieniu łącza o gwarantowanej przepływności między siecią klienta a siecią międzynarodowego operatora. Klient ma możliwość wyboru przepływności z zakresu 256 kb/s – n*2 Mb/s. Gwarancje parametrów obejmują odcinek od urządzenia dostępowego instalowanego u klienta do routera brzegowego sieci Teleglobe we Frankfurcie. Połączenie jest realizowane na bazie sieci ATM DATASTAR. Dla każdego klienta zestawiany jest oddzielny wirtualny kanał ATM, który zapewnia stałą jakość transmisji niezależnie od pory dnia i obciążenia sieci.

Sieć DATASTAR działa od września ubr. na terenie Warszawy, Poznania, Trójmiasta, Krakowa i okręgu katowickiego. W lipcu będzie dostępna także we Wrocławiu. Oferta obejmuje usługi transmisji danych w standardzie Frame Relay, tworzenie wirtualnych sieci prywatnych (VPN), bezprzewodowy dostęp do Internetu i dzierżawę kanałów cyfrowych. Węzły ATM w sieciach metropolitalnych łączone są radioliniami o przepustowości 155 Mb/s, a połączenia pomiędzy sieciami metropolitalnymi realizowane są poprzez łącza światłowodowe. DATASTAR korzysta przede wszystkim z łącz TP S.A.

Obecnie z usług sieci DATASTAR korzysta ok. 200 klientów korporacyjnych. Kierownictwo Crowley Data Poland spodziewa się, że do końca roku ta liczba wzrośnie do 500.

Rozbudowa sieci DATASTAR w ciągu najbliższych dwóch lat ma kosztować 100 mln USD, z czego 30 mln USD mają pochłonąć tegoroczne inwestycje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200