YouTube nasila walkę z antyszczepionkowcami

Serwis YouTube zapowiedział wczoraj, że zamierza poszerzyć front walki z antyszczepionkowcami i będzie blokować absolutnie wszystkie filmy zawierające informacje twierdzące, że jakiekolwiek dopuszczone do obrotu szczepionki – a nie tylko te, zwalczające Covid-19 - są niebezpieczne i szkodliwe dla zdrowia.

Foto: cottonbro/Pexels

Platforma zamierza również zamykać konta tych wszystkich osób i organizacji, które głoszą podobne tezy. YouTube rozszerzył zasady dotyczące szczepionek po tym, jak zauważył, że dezinformacja na temat wszystkich szczepionek może przyczynić się do braku zaufania do szczepionki przeciw COVID-19.

Warto przypomnieć, że YouTube zakazał już w 2019 roku umieszczania na swojej platformie reklam zawierających przesłania antyszczepionkowe, a od października zeszłego roku stosuje podobną praktykę wobec filmów rozpowszechniających dezinformację dotyczącą szczepionek przeciw COVID-19.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?

YouTube będzie teraz blokować wszystkie przekazy zawierające dezinformację na temat innych niż Covid-19 szczepionek, w tym szczepionki przeciw grypie, szczepionki HPV oraz szczepionki przeciwko odrze, śwince i różyczce. Filmy, które głoszą tezę, że szczepionka przeciw różyczce powoduje autyzm lub na przykład, że szczepionka na grypę powoduje bezpłodność, będą bezwzględnie usuwane z witryny.

Istnieje kilka wyjątków. YouTube nadal będzie zezwalać na umieszczanie filmów, w których osoby dzielą się po prostu swoimi osobistymi doświadczeniami związanymi ze szczepieniami. Wytyczne mówią, że platforma będzie też zezwalać na wstawianie filmów zawierających krytyczne treści dotyczące szczepionek, o ile ich autorami są uznane instytucje medyczne czy eksperci.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200