YoYo.pl: to już chyba koniec

Internet Idea złożyła do sądu wniosek o upadłość. Oznacza to prawdopodobnie koniec portalu YoYo, jednak przedstawiciele spółki utrzymują, że są szanse uratowania serwisu.

Spółka Internet Idea, operator portalu YoYo.pl, złożyła wniosek o upadłość. Wniosek skierowany został do Sądu Rejonowego w Warszawie. "Wczoraj (czwartek, 20 września) ze spółki Internet Idea przekazano nam wniosek o ogłoszeniu upadłości. Tak zdecydował zarząd spółki. O upadłości Internet Idea zdecyduje sąd, ale w trakcie tego postępowania możliwe jest jeszcze wiele rozwiązań ratujących sytuację spółki. Złożenie wniosku nie rozstrzyga definitywnie kwestii bankructwa tej spółki.", wyjaśnił Mariusz Kanicki, specjalista ds. rynku kapitałowego w STGroup.

Spółka STGroup, posiadająca prawie 78% udziałów w Internet Idei odmówiła dalszego finansowania jej działalności, a co za tym idzie funkcjonowania portalu YoYo.pl. Prezes Internet Idei, Marek Tomkiewicz poinformował jednak, że pomiędzy STGroup a jego spółką doszło do rozmów, których efekt będzie znany pod koniec września. Być może STGroup, która sama potrzebuje zastrzyku finansowego, po zdobyciu inwestora zdecyduje się na dalsze finansowanie Internet Idei. Rozważana jest także możliwość sprzedaży portalu.

Zobacz również:

  • Rosyjski oddział Google ogłasza upadłość
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200