Year2000.com - najdroższa internetowa domena

Aż 10 mln USD zaoferowano podczas internetowej licytacji za domenę Year2000.com, która została wystawiona na sprzedaż w sieciowym domu aukcyjnym eBay.

Aż 10 mln USD zaoferowano podczas internetowej licytacji za domenę Year2000.com, która została wystawiona na sprzedaż w sieciowym domu aukcyjnym eBay. Jeżeli transakcja zostanie potwierdzona i sprzedaż dojdzie do skutku, Year2000.com będzie najdroższą domeną, jaką kiedykolwiek sprzedano. Legalność transakcji ma zostać potwierdzona do środy. Licytacja domeny miała charakter prywatny, dlatego nie ujawniono danych licytujących. Rekordową kwotę zaoferowano wieczorem 1 stycznia br. Domena była wystawiona na licytację 30 grudnia 1999 r. z ceną wywoławczą 1 mln USD.

Serwis Year2000.com jest efektem sześciu lat pracy nad wieloma kwestiami związanymi z problemem roku 2000 kanadyjskiego konsultanta komputerowego Petera de Jagera. Jego właścicielami są firmy Petrus & Associates, należąca do P. Jagera, oraz Year 2000 Information Center, filia The Tenagra Corporation, teksańskiej firmy zajmującej się marketingiem internetowym. Transakcja sprzedaży dotyczy jednak tylko nazwy i adresu domeny. Zawartość serwisu po jej finalizacji zostanie przeniesiona w inne miejsce.

Do tej pory najdroższą domeną internetową była Business.com, która została sprzedana w listopadzie ub.r. za kwotę 7,5 mln USD.