Yamaha z kinem domowym dla PC

Audio Klan, dystrybutor marki Yamaha w Polsce, wchodzi na rynek produktów PC z urządzeniami przekształcającymi peceta w system kina domowego. Urządzenia bazują na rozwiązaniach znanych ze stacjonarnych produktów Yamahy, a w ofercie dodatkowo znajdą się zestawy głośnikowe tego producenta.

Audio Klan, dystrybutor marki Yamaha w Polsce, wchodzi na rynek produktów PC z urządzeniami przekształcającymi peceta w system kina domowego. W ofercie znajdą się także zestawy głośnikowe japońskiego producenta.

W wachlarzu produktów PC znalazły się następujące zestawy Yamahy serii PC Home Cinema: 3 jednostki centralne - AP-U70 (amplituner ze stereofoniczną końcówką mocy), DP-U50 (procesor dźwięku bez końcówek mocy – wymaga użycia aktywnych głośników) i RP-U200 (wzmacniacz wielokanałowy z dekoderami i tunerem radiowym), kompletny zestaw wzmacniacza z dekoderami oraz głośnikami - TSS-1 oraz dwa zestawy głośników NS-U30 i NS-U40P.

Pierwsze z trzech wymienionych urządzeń to jednostki centralne, przeobrażające domowy komputer w centrum sterowania audio. Urządzenia mają postać wąskich pionowych segmentów, które podłączamy do komputera poprzez złącze USB. Można do niech podłączyć inne źródła analogowe bądź cyfrowe (np. odtwarzacz CD/DVD, magnetofon, magnetowid, tuner satelitarny, nagrywarki CD lub MD). Jest to możliwe dzięki wyposażeniu obejmującemu komplet 3 wejść analogowych cinch, dwa wejścia cyfrowe (optyczne i koncentryczne) oraz wyjście cyfrowe. Łącze USB umożliwia przesyłanie sygnałów cyfrowych audio z komputera do jednostki centralnej w postaci plików Wave (systemy Win 98 i nowsze) lub w formacie Dolby Digital i DTS (jeśli pozwala na to karta dźwiękowa komputera), a następnie odtwarzanie ich poprzez dołączone głośniki, lub zewnętrzny wzmacniacz i domowy zestaw audio.

Cechą tych urządzeń, która wyróżnia je na tle „komputerowej” konkurencji jest to, że do ich konstrukcji użyto tych samych technik cyfrowej obróbki dźwięku, co w stacjonarnych amplitunerach Yamahy najnowszej generacji. Mają więc wyspecjalizowany 32-bitowy procesor sygnałowy (DSP) o symbolu YSS-928, wysokiej klasy przetworniki C/A A/C, układ Silent Cinema, zapewniający wrażenia przestrzenne przy korzystaniu z konwencjonalnych słuchawek stereo, jak również układ Virtual Dolby Digital (symulowany odsłuch ścieżek Dolby Digital z dwóch głośników). ProcesorYSS-928 pełni podwójną rolę: dekoderów Dolby Digital i DTS oraz symulatora pól dźwiękowych (technologia CINEMA DSP). Do wyboru jest sześć symulacji dźwięku przestrzennego: Hall, Jazz, Church, Game, Live Concert i Movie Theater – każdy przeznaczony do innego typu ścieżki dźwiękowej i zapewniający inne doznania muzyczne.

Więcej informacji:

http://www.audioklan.com.pl

tel.(22) 771 20 01