Yahoo wyprzedziło Google w USA

Wśród amerykańskich internautów, strony należące do Yahoo okazały się być bardziej popularne od witryn Google. Pierwsza z firmy wróciła na najwyższe miejsce na podium popularnych strony internetowych w USA.

Yahoo wyprzedziło Google w USA

Comscore USA Lipiec 2013

Takie informacje przekazała firma Comscore, która opublikowała badania amerykańskiego internetu. Wynika z nich, że w lipcu tego roku, strony należące do Yahoo odwiedziło 196,6 mln unikalnych użytkowników. Pozwoliło to firmie zająć pierwsze miejsce w rankingu popularności. Zaraz za nią uplasował się Google z 192,3 mln unikalnych użytkowników. Niewielkie przetasowanie warte jest odnotowania, ponieważ Yahoo zostało liderem rankingu po raz pierwszy od maja 2011 roku.

Interesująca jest także dalsza część zestawienia. Na podium nie znajdziemy najbardziej popularnego serwisu społecznościowego świata. Facebook znalazł się na czwartym miejscu ze 142,2 mln unikalnych użytkowników. Serwis Marka Zuckerberga wyprzedził Microsoft i to sporą różnicą. Strony internetowe należące do amerykańskiej korporacji odwiedziło aż 179,5 unikalnych użytkowników.

Zobacz również:

W pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych strony internetowych w USA znalazły się jeszcze: AOL, Amazon, Glam Media, Wikimedia, CBS Interactive oraz Turner Digital.


TOP 200