Yahoo! trzyma fason

Popularny portal opublikował dobre wyniki finansowe za kolejny z rzędu kwartał.

W III kwartale roku finansowego 2000, zakończonym 30 września, Yahoo!, jeden z największych portali internetowych na świecie, uzyskał przychód w wysokości 295,5 mln USD, czyli o 90% większy niż przed rokiem (155,9 mln USD). Zysk netto firmy wyniósł natomiast 81,1 mln USD (38,5 mln USD). Jest to już kolejny kwartał Yahoo! zakończony dobrymi wynikami. W II kwartale zysk firmy wzrósł w porównaniu z wynikami sprzed roku aż o 274%, przychody - o ponad 100%.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy znacznie zwiększył się ruch na stronach serwisów Yahoo! We wrześniu średnia liczba odsłon stron WWW wyniosła 780 mln dziennie, podczas gdy w czerwcu było ich 680 mln. Platforma komunikacyjna dostarczyła w tym czasie 6,1 mld wiadomości, a czas poświęcony przez użytkowników indywidualnych wykorzystujących serwisy głosowe w porównaniu z czerwcem podwoił się. Liczba transakcji dokonywanych za pośrednictwem platform Yahoo! Shopping, Yahoo! Store oraz Yahoo! Auctions zwiększyła się w ciągu roku o 400%, a ich wartość w III kw. wyniosła ok. 1 mld USD.

***

Zaskakująco dobre wyniki Yahoo!

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200