Yahoo! poprawia, Trilian cierpi

Po ostatnich modyfikacjach, które wprowadziło Yahoo! do swojego komunikatora internetowego, okazało się, że programy do zarządzania komunikatorami takie jak Trillian nie działają poprawnie.

Najwięksi dostawcy oprogramowania do rozmów przez Internet: Yahoo!, AOL oraz Microsoft nie pomyśleli o takiej możliwości, jak połączenie komunikatorów, by użytkownik jednego z nich mógł bez trudu przesyłać wiadomości znajomym korzystającym z innych rozwiązań. Dopiero z pomocą przyszły programy do zarządzania komunikatorami – za ich pośrednictwem co prawda nie można połączyć komunikatorów, ale możliwe jest łatwe nimi operowanie.

Jednym z takich programów jest popularny Trilian. Jednakże po ostatnich modyfikacjach w komunikatorze Yahoo! użytkownicy nie mogą korzystać z Triliana, by prowadzić rozmowy ze znajomymi posiadającymi inne programy do dyskusji. Przypomnijmy -Yahoo! wprowadził zmiany w programie, by zmniejszyć ilość przesyłanego spamu.

Z Triliana korzystało w czerwcu 940 tys. osób (wg badań ComScore Media Metrix). W tej chwili użytkownicy są zaniepokojeni brakiem możliwości używania programu. Yahoo! poinformowało jednak, że nie zamierza rezygnować z wprowadzonych modyfikacji. Przedstawiciele firmy wierzą, że użytkownicy bardziej docenią ochronę antyspamową, nawet jeżeli pociągnie ona za sobą takie niedogodności, jak brak współdziałania z Trilianem

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200