Yahoo! podwaja zysk

Przychody amerykańskiego portalu w II kw. 2004 r. wyniosły 609 mln USD, zaś zysk netto sięgnął 112,5 mln USD, wobec odpowiednio 321,4 mln i 50,8 mln USD rok wcześniej. - To był nasz rekordowy kwartał - powiedział prezes Yahoo! Terry Semel. Spółka już od ponad roku notuje bardzo dobre wyniki finansowe.

Wysokość zysku osiągniętego przez Yahoo! w ostatnich trzech miesiącach jest imponująca - aż 112,5 mln USD. Dla porównania w ubiegłym roku spółka zanotowała łącznie 50,8 mln USD zysku.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, dobre wyniki Yahoo! to w dużej mierze zasługa wzrostu sprzedaży reklamy internetowej. Miniony kwartał był niezwykle lukratywny pod tym względem, a co więcej, w drugim półroczu ten trend ma się jeszcze spotęgować.

Zobacz również:

  • Darmowy hosting bije rekordy popularności

Łączne przychody Yahoo! objęły kwotę w wysokości 609,1 mln USD w drugim kwartale. Analitycy podkreślają, że spodziewali się większej sumy, pomimo tego, że rok wcześniej II kwartał przyniósł spółce 321,4 mln USD przychodu (tym samym w 2004 roku firma niemalże podwoiła swoje przychody).

Zwiększa się udział zagranicznych gałęzi portalu - w podsumowanym kwartale przyniosły one łącznie 135 mln USD o 170 proc. więcej niż rok temu. Zaktualizowane prognozy zarządu spółki zakładają, że na koniec roku rozliczeniowego 2004 przychody sięgną od 2,45 do 2,53 mld USD.

Liczba aktywnych użytkowników wzrosła do 146 mln, spośród których 6,4 mln skorzystało przynajmniej raz z płatnych usług Yahoo!

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200