Yahoo! podaje wyniki za miniony rok

Rok ten był zgodny z oczekiwaniami, jednak zarząd firmy przewiduje pogorszenie koniunktury w rozpoczynającym się roku finansowym.

Yahoo!, jeden z największych portali internetowych na świecie, podał wyniki finansowe uzyskane w IV kw. roku finansowego 2000.

Zysk firmy, przed uwzględnieniem jednorazowych kosztów, wyniósł 80,2 mln USD, podczas gdy w analogicznym okresie rok temu 55,7 mln USD. Z uwzględnieniem wszystkich inwestycji Yahoo! w IV kwartale odnotował jednak stratę netto w wysokości 97,8 mld USD w porównaniu do 37,7 mln USD zysku netto wypracowanego rok wcześniej. Przychody firmy wzrosły natomiast o 53%, do poziomu 310,9 mln USD (rok temu 203,1 mln USD).

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Nvidia: spadek przychodów o 51% w dziale gamingowym
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

W całym roku finansowym 2000 firma uzyskał przychód 1,1 mld USD, czyli o 88% więcej niż rok wcześniej (591,8 mln USD). Zysk netto osiągnął 70,8 mln USD (47,8 mln USD).

Wyniki te są zgodne z wcześniejszymi oczekiwaniami. Jednak zarząd Yahoo! zrewidował szacunki, dotyczące roku finansowego 2001, które są teraz niższe niż przewidywania analityków. Jako powód tej decyzji, przedstawiciele firmy podali, że spodziewają się obniżenia przychodów z powodu gorszej koniunktury ekonomicznej i mniejszych wpływów z reklam.

Firma spodziewa się, że w 2001 roku finansowym uzyska sprzedaż na poziomie 1,2-1,3 mld USD, przy czym przychody z usług reklamowych i handlu będą stanowiły 80-85% tej kwoty.

***

Yahoo! trzyma fason

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200