Y2K: Zmiana daty zakłóciła działanie internetowych serwisów Microsoftu

Zmiana daty na 1 stycznia 2000 r. spowodowała zakłócenia w działaniu, należących do Microsoftu, systemu poczty elektronicznej Hotmail i serwisu finansowego MoneyCentral.com. Jednak zdaniem przedstawicieli firmy, tylko problemy w funkcjonowaniu Hotmail mają związek z problemem roku 2000

Zmiana daty na 1 stycznia 2000 r. spowodowała zakłócenia w działaniu, należących do Microsoftu, systemu poczty elektronicznej Hotmail i serwisu finansowego MoneyCentral.com. Jednak zdaniem przedstawicieli firmy, tylko problemy w funkcjonowaniu Hotmail mają związek z problemem roku 2000.

Kłopoty z Hotmail spowodowały, że poczta wysłana w październiku ubiegłego roku lub wcześniej mogła być widoczna jako wysłana w roku 2099. Natomiast w przypadku problemu dotyczącego MoneyCentral, użytkownicy mogli otrzymywać zawyżone wartości dootyczące niektórych funduszy inwestycyjnych. Microsoft twierdzi, że zostało to spowodowane nieprawidłowym wprowadzeniem danych przez jej partnera, firmę Standard & Poor's Comstock świadczącą finansowe usługi informacyjne. Błąd ten został usunięty wkrótce po jego odkryciu - dodał rzecznik koncernu z Redmond.

Więcej pracy wymaga usunięcie usterek związanych z rokiem 2000, które wystąpiły w Hotmail. Zdaniem firmy, problem ten nie spowodował zakłóceń w pracy systemu ani nie przyczynił się do przekłamań w treści przesyłanych informacji. Nie odnotowano również komplikacji z nadawaniem i odbiorem poczty. Nie jest jednak jasne, jaka jest skala problemu. Do wieczora 1 stycznia otrzymano zaledwie jedno zgłoszenie użytkownika, który zauważył problem. Prawdopodobnie problem dotyczy jedynie małej liczby wybranych kont - twierdzą specjaliści z Microsoftu.