Xtrade i Marketplanet razem?

Pojawiły się spekulacje dotyczące możliwości fuzji Xtrade z konkurencyjną platformą B2B - Marketplanet. Jak podaje PB, inicjatorem takiego przedsięwzięcia miałby być Optimus.

Pojawiły się spekulacje dotyczące możliwości fuzji Xtrade z konkurencyjną platformą B2B - Marketplanet. Jak podaje PB, inicjatorem takiego przedsięwzięcia miałby być . „To bardzo interesująca informacja, ale my nic na ten temat nie wiemy” - komentuje Konrad Makomaski, prezes Marketplanet.pl. Jego zdaniem, od czasu gdy na początku roku obie strony deklarowały, że „na rynku jest miejsce dla dwóch”, nic się nie zmieniło.

Bieżący rok Marketplanet rozpoczęła od aukcji dla podmiotów spoza grupy TP SA i jest to bardzo pożądany przez firmę kierunek, jednak jak przyznają przedstawiciele platformy, rozwój następuje powoli. „Rynek B2B zachowuje się tak, jak... cały rynek. Oszczędności polegają teraz przeważnie nie na szukaniu tańszych kanałów zakupu, ale na niekupowaniu w ogóle” - ocenia prezes Marketplanet. „Jesteśmy w dobrej sytuacji, posiadamy zaplecze w postaci firmy-matki, która realizuje inwestycje tą drogą” - dodaje Konrad Makomaski.

Zobacz również:

Przedstawiciele Xtrade jak na razie oficjalnie nie skomentowali doniesień. Optimus, główny udziałowiec Xtrade, przez pewien czas liczył na umowę z Compaqiem, który miał objąć udziały w platformie za 2 mln USD. Do podpisania umowy nie doszło. Niewykluczone, że scenariusz fuzji platform B2B jest więc w chwili obecnej pożądany przez Optimusa. Takie posunięcie byłoby zgodne z deklarowaną przez spółkę strategią konsolidacyjną. Xtrade SA informuje jednak o wzroście liczby transakcji i przeprowadzeniu pierwszych międzynarodowych aukcji. Niedawno kolejnym partnerem Xtrade S.A. stała się spółka Infovide, która będzie wdrażać aplikacje służące do przeprowadzania transakcji poprzez Xtrade i jednocześnie sama stanie się klientem platformy.


TOP 200