Xtrade i Getin łączą platformy B2B

Firmy podpisały list intencyjny, na mocy którego współpracę rozpoczną platformy handlu elektronicznego stworzone przez obie spółki. Dzięki ich wspólnym działaniom powstanie rynek transakcyjny dla całego segmentu B2B w Polsce.

Xtrade i Getin Service Provider podpisały list intencyjny dotyczacy współpracy obu platform transakcyjnych uruchomionych przez spółki. Xtrade jest platformą handlu elektronicznego B2B dla dużych przedsiębiorstw. Getin prowadzi Centrum e-biznesu dla małych i średnich firm. "Obie spółki zdecydowały się na wspólpracę, gdyż oferują rozwiązania różniące się jedynie grupą docelową. Ale połączenie ich doprowadzi do powstania kompleksowego rozwiązania handlowego zarówno dla małych, średnich, jak i dużych firm. Powstanie największy rynek e-commerce w Polsce" - mówi Piotr Czarnecki, prezes Getin Service Provider S.A.

Obie platformy pozostaną oddzielnymi rynkami, ale oferty ich klientów będą jednocześnie dostępne na obu platformach. Spowoduje to, że średnie i małe firmy z platformy Getinu uzyskają mozliwość złożenia oferty w przetargu większemu odbiorcy, do którego często trudno jest im dotrzeć ze swoimi produktam. Nad zintegrowaniem obu rynków pracują już trzy zespoły robocze złożone z programistów i specjalistów branzy IT. "Już za kilka dni platformy będą wzajemnie się widziały,a za kilka tygodni możliwy będzie kompletny przepływ usług między platformami. Zintegrujemy platformy tak, by przede wszystkim klientowi łatwo było na obu rynkach sprzedawać i kupować¸ dodaje Piotr Czarnecki.

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji

Wrocławski Getin Service Provider powstała w marcu 2000 roku jako spółka zależna w grupie kapitałowej Europejskiego Funduszu Leasingowego. Od 10 maja 2001 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW. 88% udziałów w Getinie należy do Europejskiego Funduszu Leasingowego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200