Xiaomi rośnie w siłę

Chiński producent smartfonów wkroczył w trzecim kwartale tego roku po raz pierwszy do pierwszej trójki największych producentów takich urządzeń na świecie, wprowadzając w tym okresie na rynek ponad 47 mln sztuk smartfonów.

Smartfony

Jak podaje firma analityczna Canalys, pierwsze miejsce na tej liście zajmuje Samsung (80,2 mln sztuk), a drugie Huawei (57,1 mln sztuk). Firma Xiaomi jest trzecia i zepchnęła na czwarte miejsce Apple (43,2 mln).

Jeśli chodzi o procentowe udziały w tym rynku, to kształtuj się one obecnie następująco: Samsung – 23%; Huawei – 14,9%; Xiaomi – 13,5%; i Apple – 12,4%. Jak widać Xiaomi goni firmę Huawei i niewykluczone, że pod koniec tego roku wskoczy na drugie miejsce tego rankingu.

Zobacz również:

  • Steve Jobs uhonorowany wysokim odznaczeniem
  • 5G to nowe możliwości dla telekomów
  • Jak zabezpieczać systemy OT

W trzecim kwartale tego roku na rynek trafiło ogółem 348 sztuk smartfonów, czyli o 1% mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Co ciekawe, w trzecim kwartale tego roku na rynek trafiło aż o 22% więcej smartfonów niż w drugim kwartale. Nie oznacza to iż był on tak dobry, ale że poprzedni z powodu pandemii był wyjątkowo słaby.

Wracając do firmy Xiaomi warto w tym momencie powiedzieć, że uzyskała ona doskonały wynik w Europie, gdzie zwiększyła swój udział w rynku smartfonów w trzecim kwartale - porównując rok do roku - aż o 88%. Na całym świecie współczynnik ten jest również imponujący, gdyż wynosi 75% . Widać do dobrze również na polskim rynku, gdzie smartfony te sprzedają się coraz lepiej i mają dobrą opinię, szczególnie biorąc pod uwagę ich jakość w stosunku do ceny.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200