Xi3 Modular Computer - miniaturowy pecet

Urządzenie od Xi3 posiada pełną funkcjonalność komputera PC, a przy tym jest od niego znacznie mniejsze i pobiera mniej prądu. Producenci podają, że ich minikomputer nie ma żadnych ruchomych części, jest bardziej wytrzymały i mniej podatny na błędy niż klasyczny PC.

Modular Computer dysponuje mocą porównywalną do większości komputerów stacjonarnych, a przy tym zużywa 95 proc. mniej energii elektrycznej. Do funkcjonowania potrzebuje niecałe 30 wat.

Urządzenie może zastąpić komputer PC, służyć jako serwer itp.. Posiada zmniejszoną płytę główną wraz ze wszystkimi niezbędnymi elementami znanymi z tradycyjnych komputerów. Jego komponenty, takie jak karta graficzna, procesor, czy dysk twardy, mogą być wymieniane w dowolnym czasie.

Zobacz również:

  • Lenovo wprowadza stacje robocze z Alder Lake i RTX-ami

David L. Politics z Xi3 mówi, że możliwość wymiany komponentów tego komputera, brak ruchomych elementów i mniejszy pobór prądu wydłużą żywotność urządzenia prawie dwukrotnie w stosunku do zwykłego PC.

Xi3 Modular Computer jest sprzedawany w różnych konfiguracjach. Dostępne procesory to Athlon 64 od modelu 2000+ (jednordzeniowy - 1 GHz) do modelu 4200+ (dwurdzeniowy - 2,2 GHz). Dostępny jest z pamięcią RAM DDR2 od 1 do 4 GB.

Posiada kartę Ethernet, złącza eSATA, USB 2.0, HDMI, Display Port i inne tradycyjne rozwiązania znane z komputerów stacjonarnych. Dysponuje także odtwarzaczem Blu-ray. Jego cena w zależności od konfiguracji waha się od niecałych 900 dol. do niespełna 1900 dol.. Dostępny jest w dziesięciu kolorach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200