Xerox zawyżał przychody

Przedstawiciele Xeroxa potwierdzili, że firma źle zaksięgowała w ostatnim czasie 2 mld USD. W związku z tym przychody spółki za ostatnie 5 lat (1997 - 2001) zostały obniżone o ok. 2% - do 91 mld USD.

Przedstawiciele Xeroxa potwierdzili, że firma źle zaksięgowała ok. 2 mld USD. W związku z tym przychody spółki za ostatnie 5 lat (1997 - 2001) zostały obniżone o ok. 2% - do 91 mld USD.

O całej sprawie poinformował magazyn "The Wall Street Journal". Przedstawiciele firmy twierdzą, że problem spowodowany jest przez zmianę sposobu księgowania operacji finansowych. Za manipulacje finansowe Xerox już w kwietniu odpowiadał przed Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych (SEC) - w zeszłym roku koncern zapłacił 10 mln USD kary za nieprawidłowe zaksięgowanie 3 mld USD.

Zobacz również:

Sprawa Xeroxa to kolejny przypadek afery finansowej w firmie z branży IT. W ubiegłym tygodniu wyszło na jaw, że jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych w USA, WorldCom, fałszował wyniki finansowe. Koncernowi Xerox nie grozi jednak upadek.