Xerox wprowadza nową serię drukarek atramentowych

Dzięki nowym drukarkom serii M Xerox planuje zdobyć silniejszą pozycję na rynku atramentowych drukarek kolorowych.

<!-- grafika --><img src="/nws/gfx/xeroxok.jpg" align="right" vspace="5" hspace="10"><!-- kgrafika -->

Zdaniem przedstawicieli firmy Xerox nowa seria drukarek M (M750 i M760) uczyni drukowanie atramentowe w kolorze jeszcze szybszym, łatwiejszym i bardziej ekonomicznym. Siłą nowych drukarek serii M ma być atrakcyjna cena oraz ekonomiczność w codziennym użytkowaniu. Dostawca zapewnia, że nowe drukarki są o co najmniej 50 proc. szybsze od wyrobów konkurencyjnych przy oszczędności atramentu sięgającej 20 proc. w porównaniu do dotychczasowych rozwiązań.

Wszystko to dzięki opatentowanej przez firmę Xerox technologii eXpress, która umożliwia szybsze drukowanie - jest ono realizowane przy przesuwaniu głowicy w każdą stronę - bez straty czasu na powrót głowicy drukującej do początku wiersza. Z kolei inteligentny system zarządzania kolorami Inklogic i zastosowanie osobnych zasobników na atrament, pozwala drukarce na dokładny pomiar poziomu atramentu w pojemnikach.

Drukarki z serii M są pierwszą z czterech rodzin drukarek atramentowych, opracowanych w wyniku zawarcia sojuszu SOHO Printing Alliance z firmami Sharp Corporation i Fuji Xerox.

Nowe drukarki dostępne są już w ofercie dystrybutorów Xeroxa w Polsce, którymi są firmy AB i Computer 2000 oraz Techmex.

W ciągu najbliższych tygodni ruszy również kampania marketingowa nowych produktów.

Xerox Polska

tel: (22) 878 78 00

www.xerox.com.pl

AB

tel: (0-71) 3240600

www.ab.pl

Computer 2000

tel: (0-22) 5479200

www.c2000.com.pl

Techmex

tel: (0-33) 8130100, 8130000

www.techmex.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200