Xerox kontynuuje plan naprawczy

Firma sprzedaje 50% ze swoich udziałów w spółce joint venture, stworzonej wraz z Fuji Photo Film. Pieniądze z transakcji pozwolą na poprawę płynności finansowej koncernu, przechodzącego ostatnio poważne problemy.

Xerox, borykający się ostatnio z kłopotami finansowymi, sprzeda 50% ze swoich udziałów w Fuji Xerox - spółce joint venture stworzonej z Fuji Photo Film. Japońska firma zwiększy zatem swój udział w przedsięwzięciu do 75%, za co Xerox otrzyma 1,3 mld USD w gotówce.

W wyniku operacji przeprowadzanych od grudnia ubiegłego roku Xerox zasilił już kasę przedsiębiorstwa kwotą blisko 700 mln USD. Firma pozbyła się zakładów w Chinach oraz zwolniła część z wielotysięcznej załogi. Ostatnia transakcja jest kontynuacją przyjętego przez kierownictwo planu uzdrowienia finansów przedsiębiorstwa, zakładającego stosunkowo szybkie wygospodarowanie środków w wysokości 2-4 mld USD. Pieniądze te mają pozwolić firmie odzyskać zachwianą płynność finansową oraz poprawić notowania giełdowe, zniżkujące w efekcie plotek o rychłym bankructwie giganta.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

***

Xerox zredukuje kolejne 6 tys. etatów?

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200