Xerox i Cisco będą wspólnie tworzyć rozwiązania cloud computing

Firmy będą współpracować przy tworzeniu rozwiązań działających w chmurze obliczeniowej łączących usługi z zakresu systemów sieciowych i zarządzania drukiem.

Xerox i Cisco planują stworzenie przyjaznych, dostępnych i łatwych w obsłudze aplikacji, zwiększających wydajność pracowników i oszczędzających ich czas. Przykładowym rozwiązaniem może być Mobile Printing dające możliwość drukowania z dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

"Ta współpraca lokuje Xerox i Cisco w samym centrum uproszczonej i ściśle połączonej ze sobą infrastruktury informatycznej - łączącej sieci, drukowanie i usługi cloud computing" - mówi Ursula Burns, prezes i dyrektor generalny firmy Xerox. "Wspólnie pomagamy firmom przejść na rozwiązania w chmurze, w sposób, który najlepiej odpowiada ich działalności oraz dostarczamy narzędzia niezbędne do zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności pracowników" - dodaje. Xerox i Cisco współpracują nad następującymi rozwiązaniami:

Xerox Managed Print Services oferowanymi poprzez Cisco Borderless Networks - czyli scaleniu usług IT i zarządzania drukiem za pomocą wbudowanych zabezpieczeń sieci, optymalizacji sieci WAN oraz oprogramowania Internetwork Operating System. Połączenie rozwiązań ma pozwalać na monitorowanie druku i zmniejszyć koszty eksploatacji, a także chroni poufne dane.

Zobacz również:

  • Haker oferuje sprzedaż danych 48,5 mln użytkowników szanghajskiej aplikacji COVID
  • Kompensacja mocy biernej - tańsze utrzymanie Data Center

Xerox Cloud ITO Services w oparciu o infrastrukturę Cisco UCS i Vblock - klienci dzięki tym rozwiązaniom mają szybciej wykorzystać nowe możliwości pojawiające się na rynku IT, efektywniej zareagować na zmieniające się potrzeby pracowników oraz obniżyć koszty dzięki zastosowaniu rozwiązań cloud computing. Rozwiązania cloud computing dostarczane przez Xerox obejmują Infrastrukturę jako Usługę oraz usługi doradcze i druku.

Xerox Mobile Print Solution na wirtualnych pulpitach Cisco i Cisco Cius - ma umożliwiać pracownikom zdalnym na bezpieczną produkcję dokumentów z dowolnego urządzenia obsługującego pocztę elektroniczną - dzięki wirtualnemu pulpitowi Cisco lub tabletowi Cisco Cius - przy wykorzystaniu każdej włączonej drukarki, poprzez Cisco Borderless Networks lub bezprzewodową sieć LAN.

"Ten strategiczny sojusz to również korzyści dla naszych partnerów: zwiększenie przychodów poprzez rozbudowywanie praktyki i know how w zakresie cloud computing" - mówi John Chambers, prezes Cisco.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200