Xerox, Sharp i Fuji Xerox opracowują nową technologię ekonomicznego druku

Technologia ta ma im pomóc w zdobyciu większego udziału na rynku SOHO.

Xerox, Sharp i Fuji Xerox opracowują nową technologię druku atramentowego, która ma umożliwić bardziej ekonomiczne drukowanie. Technologia jest przygotowywana z myślą o małych firmach i zastosowaniach domowych. Nowy produkt jest wynikiem porozumienia firm, którego wartość szacuje się na 2 mld USD.

Firmy liczą, że dzięki nowej technologii uda im się zdobyć kilkunastoprocentowy udział w rynku SOHO. Każdy z partnerów wprowadzi do sprzedaży serię tanich drukarek atramentowych. Produkty te będą oferowane w ok. 10 tys. sklepów detalicznych i serwisów internetowych, które uzupełnią światową sieć dystrybucyjną trzech firm.

W ciągu pięciu lat firmy zainwestują ponad 2 mld USD w prace badawczo-rozwojowe, produkcję, reklamę i marketing rozwiązań wykorzystujących nową technologię. Partnerzy skoncentrują się na opracowaniu serii tanich drukarek atramentowych, zapewniających druk z szybkością co najmniej o połowę większą niż obecnie dostępne drukarki innych firm, a przy tym zużywających do 20% atramentu mniej - twierdzą przedstawiciele Xeroxa.

Nowe produkty Xeroxa, w tym drukarki atramentowe, kopiarki i urządzenia wielofunkcyjne, pojawią się na rynku europejskim i amerykańskim w ciągu najbliższych miesięcy. Sharp i Fuji Xerox będą oferować te produkty pod własnymi markami w Japonii i na pozostałych rynkach.

Zdaniem Xeroxa, obecnie roczna wartość światowego rynku drukarek atramentowych oraz związanych z nimi akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych wynosi 57 mld USD. Firma szacuje, że roczna stopa jego wzrostu kształtuje się na poziomie 19%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200