Xerox Phaser 7700 - liniowy laser w kolorze

Nowy kolorowy model Xerox Phaser 7700 jest wyposażony w jednoprzebiegowy mechanizm drukujący. Zarówno w kolorze, jak i przy wydrukach monochromatycznych pracuje z prędkością 22 str./min.

Nowy kolorowy model Xerox Phaser 7700 jest wyposażony w jednoprzebiegowy mechanizm drukujący. Zarówno w kolorze, jak i przy wydrukach monochromatycznych pracuje z prędkością 22 str./min.

Jest pierwszym modelem tego typu drukarki na rynku, przeznaczonym dla grup roboczych, który może znaleźć zastosowanie w dużych biurach i pracowniach graficznych. Podobną wydajność oferowały dotąd tylko znacznie droższe drukarki produkcyjne, a także biurowe modele jednoprzebiegowych drukarek LED, wprowadzone wcześniej przez OKI i Xeroxa. W porównaniu z tymi ostatnimi Phaser 7700 zapewnia lepszą jakość odwzorowania kolorów, co pozwala na wykorzystanie sprzętu w bardziej wymagających zastosowaniach, nawet w systemach DTP.

Z jakością produkcyjną

Phaser 7700 ma cztery zespoły drukujące z tonerami CMYK. Drukuje na nośnikach formatu A3+ (304 x 457 mm) z rozdzielczością 1200 dpi. Standardowo zawiera 128 MB RAM (maksymalnie 512 MB), dysk o pojemności 5 GB, interfejsy Ethernet i USB, Adobe PostScript L3 oraz moduł do druku dwustronnego. Podawany przez producenta nominalny czas wydruku pierwszej strony wynosi mniej niż 13 s dla dokumentów kolorowych i 19 s dla czarno-białych.

Drukarka obsługuje systemy dopasowania kolorów RGB, ICC, ICM, TekColor Dynamic Colour Correction, ColorSync. Ma certyfikat Pantone oraz wbudowany moduł serwera WWW do zdalnego zarządzania i kontroli pracy sprzętu w sieciach. Xerox opracował też specjalnie dla Phaser 7700 program, pozwalający na dopasowywanie kolorów - PhaserMatch ICC 7700 dla Windows lub Mac OS, który umożliwia tworzenie przez użytkowników własnych profili kolorów.

Drukarki są dostępne na rynku polskim. Sugerowane ceny netto zaczynają się od ok. 40 tys. zł.

Wyścig z Hewlett-Packardem

Xerox ma w ofercie szeroką paletę kolorowych drukarek stronicowych przeznaczonych do zastosowań biurowych lub DTP, wykorzystujących laserową technologię druku, LED oraz stałoatramentową. Najwydajniejsze wersje pracują obecnie z prędkością 15-22 str./min. W tym segmencie rynku Xerox jest największym konkurentem HP (firmy te mają zbliżone udziały w rynku). Hewlett-Packard rozwija jednak tylko technologie: laserową i atramentową, nie zaprezentował jeszcze drukarek jednoprzebiegowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200