Xbox 360 z czytnikiem Blu-ray?

Peter Moore, szef działu rozrywki interaktywnej w Microsofcie, poinformował, że koncern nie wyklucza wyposażenia konsoli Xbox 360 w zewnętrzny napęd Blu-ray. Decyzja taka zapadnie, jeśli okaże się, że tego oczekują od nas klienci - tłumaczył Moore w rozmowie z japońskim serwisem ITmedia.

Informacja ta jest dość zaskakująca - do tej pory wydawało się, że Microsoft zdecydowanie wspiera konkurenta Blu-ray - format HD DVD. Peter Moore powiedział jednak, że ewentualne wprowadzenie do sprzedaży zewnętrznego napędu Blu-ray, nie oznacza, że Microsoft nie wprowadzi do swojej oferty również czytnika HD DVD. Wygląda więc na to, że w przyszłości posiadacze Xboksa 360 będą mogli zdecydować, z jakiego zewnętrznego napędu chcą korzystać. Przedstawiciel koncernu zdementował również wcześniejsze doniesienia, według których Microsoft planował wprowadzenie na rynek Xboksa 360 wyposażonego we wbudowany czytnik HD DVD - Moore powiedział, że jedyną rozważaną opcją jest zewnętrzny czytnik, podłączany do portu USB.

Warto przypomnieć, że Microsoft już wcześniej deklarował, że napęd HD DVD posłuży jedynie do oglądania filmów - gry na Xboksa 360 wciąż wydawane będą na krążkach DVD. Najprawdopodobniej zastrzeżenie to dotyczyć będzie również napędów Blu-ray.

Peter Moore tłumaczył dziennikarzom ITmedia, że zaoferowanie klientom możliwości wyboru napędu sprawi, że bez problemu będą oni mogli w przyszłości korzystać z Xboksa 360 - bez względu na to, który ze standardów - Blu-ray czy HD DVD - wygra tzw. wojnę formatów.


TOP 200