XVII Konkurs Lidera Informatyki już za nami!

Fantastyczne zgłoszenia, dowodzące odwagi i świetnych kompetencji. Świadczące o innowacyjnym, nowatorskim i szerokim podejścia do zastosowań technologii biznesowych.

XVII Konkurs Lidera Informatyki już za nami!
Lektura aplikacji i konkursowe wywiady referencyjne wyjaśniają, skąd wziął się biznesowy sukces tych firm. Jak wielki udział w nim ma nowoczesne, interdyscyplinarne, otwarte IT.

Mobilność i efektywność – wyzwania liderów

Zgłoszenia firm i instytucji, które wzięły udział w tegorocznym konkursie, to dobra charakterystyka, przekrój tego, co dzieje się w najlepszych polskich firmach. Dobrze też obrazują, co jest aktualnym wyzwaniem, potrzebą biznesową. W zgłoszeniach szczególną uwagę zwracają na rozwiązania mobilne, które firmom pozwalają wkroczyć do nowej rzeczywistości. To cały czas faza poszukiwań, świeżych, oryginalnych pomysłów, ale zarazem staranności o dobre zrozumienie klientów, celne trafienie w ich oczekiwania. Inna cecha tegorocznych zgłoszeń to interdyscyplinarność – rozwiązania i projekty obejmują wiele obszarów wewnątrz firm i instytucji i poza nimi. Technologia pomaga w takiej zwinnej integracji, w zestawianiu ad hoc rozwiązań. Wiąże się z tym także i to, że to biznes nadaje ton, ale to akurat podejście w dojrzałych firmach obecne nie od tego roku.

Każdy z kandydatów ma aparat oceny szans, rozpoznawania możliwości, jakie stwarza technologia, i wiązanie tego z potrzebami oraz strategią firmy. Szukania efektywnych, wymiernych aplikacji technologii.

I jeszcze jedna refleksja: widać, jak wiele osiągnęły firmy występujące w Konkursie Lider Informatyki. Jak cały czas konsekwentnie czerpią z systematycznie doskonalonego IT.

Posłuchaj przyszłych liderów!

Ważną nowością jest jednoznaczne powiązanie Kongresu Lider Informatyki z konkursem. Ważną rolę odegrają (piszę te słowa oczywiście jeszcze przed wydarzeniem) w tegorocznym Kongresie Lidera Informatyki sesje plenarne, w których esencję swoich dokonań przedstawiają szefowie IT firm-finalistów. W tym roku nie wystarczyło czasu na prezentację wszystkich 17 zgłoszeń, chcieliśmy, aby reprezentowane były zgłoszenia różnorodne i szczególnie interesujące. Crème de la crème.

Dzięki publicznym, plenarnym prezentacjom werdykt prezentowany podczas wieczornej Gali Konkursu będzie lepiej zrozumiały dla środowiska menedżmentu IT i branży IT, a także menedżerów innych obszarów, których zaprosiliśmy do udziału w tegorocznym Kongresie.

XVII Konkurs wyłonił Liderów IT w sześciu kategoriach:

  • Lider Informatyki – Bankowość i finanse,
  • Lider Informatyki – Handel i usługi,
  • Lider Informatyki – Przemysł,
  • Lider Informatyki – Sektor publiczny,
  • Lider Informatyki – Sektor użyteczności publicznej (utilities).
  • Lider Informatyki – Służba zdrowia.

Do tej pory do rywalizacji przystąpiło ponad tysiąc firm i instytucji reprezentujących różne gałęzie gospodarki i sektory administracji publicznej. W 2012 r. zwyciężyły: Bank PKO BP, Siódemka, Prevac, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, WSK PZL Rzeszów, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Energa.

Zapraszam do lektury – poznajmy finalistów i Liderów Informatyki 2013!


TOP 200