XP zalewa Chiny

Czterej czołowi chińscy producenci komputerów (kontrolujący w sumie 60% rynku) zamierzają preinstalować we wszystkich swoich produktach system Windows XP. Ma to przyczynić się do walki z panoszącym się w Państwie Środka piractwem komputerowym.

Czterej czołowi chińscy producenci komputerów, Legend Holdings, TCL International, Great Wall Corporation oraz Tsinghua Tongfeng zamierzają preinstalować we wszystkich swoich produktach system Windows XP. Chiny zajmują trzecie miejsce w świecie pod względem ilości sprzedawanych każdego roku komputerów PC – wymienione wyżej firmy kontrolują w sumie 60% chińskiego rynku.

Celem tej skoordynowanej akcji ma być walka z panoszącymi się w Chinach piractwem komputerowym – szacuje się, że ok. 94% wykorzystywanego tam oprogramowania to kopie nielegalne (dane Business Software Alliance z 2000 r.). Przedstawiciele chińskich producentów oraz Microsoftu spodziewają się bowiem, że masowe wprowadzenie na rynek świetnie, w opinii przedstawicieli giganta z Redmond, zabezpieczonego systemu operacyjnego, zniechęci Chińczyków do korzystania z nielegalnego oprogramowania.

Zobacz również:

  • Wkrótce premiera kolejnej wersji aplikacji Outlook dla systemu Android
  • Historia aktualizacji Windowsa 10 - najważniejsze zmiany dla biznesu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200