XP z Bluetooth

Microsoft zapowiedział, że w drugiej połowie przyszłego roku system Windows XP zostanie "wyposażony" w obsługę technologii Bluetooth.

Microsoft zapowiedział, że w drugiej połowie przyszłego roku system Windows XP zostanie "wyposażony" w obsługę technologii bezprzewodowej komunikacji pomiędzy urządzeniami komputerowymi - .

Technologia ta została opracowana już ponad trzy lata temu, jednak przez ten czas praktycznie nie trafiła ona na rynek. Analitycy oraz producenci sprzętu uważają, że wsparcie dla Bluetootha w Windows XP pozwoli na dużo szybsze upowszechnienie tego standardu.

Zobacz również:

Według Microsoftu, Windows XP będzie obsługiwał jedynie kilka spośród wielu tzw. profili Bluetootha. Przedstawiciele koncernu zapewniają, że znacznie uprości to obsługę urządzeń korzystających z tej technologii mniej doświadczonym użytkownikom. Producenci sprzętu obawiają się jednak, że utrudni to (lub nawet uniemożliwi) korzystanie z bardziej zaawansowanych możliwości Bluetootha.

Przedstawiciele Microsoftu nie poinformowali, w jaki sposób Windows XP zostanie rozszerzony o obsługę technologii Bluetooth. Najbardziej prawdopodobne jest jednak, że update taki będzie miał formę Service Packa.