XP nie od razu

Windows XP odniesie sukces, ale nastąpi to później, niż sądzi Microsoft. Z raportu Gartner Dataques wynika, że w ciągu 12 miesięcy od rynkowej premiery systemu, jedynie 16% firm zdecyduje się na korzystanie z Windows XP.

Windows XP odniesie sukces, ale nastąpi to później, niż sądzą przedstawiciele Microsoftu - wynika z najnowszego raportu firmy analitycznej Gartner Dataquest. Zdaniem analityków, na korzystanie z nowego systemu operacyjnego do końca przyszłego roku zdecyduje się 87% użytkowników indywidualnych.

Inaczej sytuacja będzie wyglądać w sektorze biznesowym. Zdaniem ekspertów Gartner Dataquest, w tym samym czasie na korzystanie z Windows XP zdecyduje się jedynie 16% firm (41% wciąż będzie korzystać z Windows 2000). Analitycy nie wierzą również, by wprowadzenie nowego systemu przyczyniło się do zwiększenia światowej sprzedaży komputerów PC - z raportu wynika, że w czwartym kwartale tego roku zmniejszy się ona o 13% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2000.

Zobacz również:

  • Data storytelling jako kluczowa umiejętność w podejmowaniu decyzji opartych na danych
  • Polski biznes stawia na chmurę i 5G
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200