XP SP3 - wkrótce w Twoim komputerze

Przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli, że trzeci pakiet poprawek i rozszerzeń dla systemu Windows XP - Service Pack 3 - zostanie w najbliższych dniach wprowadzony do systemu automatycznej aktualizacji.

Deklaracja ta jest właściwie tylko przypomnieniem - koncern z Redmond już wcześniej zapowiadał, że SP3 dla XP od początku lipca będzie domyślnie instalowany w systemach z włączoną automatyczną aktualizacją.

Trzeci pakiet poprawek i dodatków dla XP został udostępniony użytkownikom w kwietniu (SP3 pojawił się wtedy na stronie Microsoftu - mogli go pobrać wszyscy zainteresowani). Krótko później okazało się, że użytkownicy mają z nim sporo kłopotów - w niektórych komputerach z procesorami AMD pojawił się problem z nieustającymi restartami systemu. Na domiar złego w systemach, w których wcześniej zainstalowano było oprogramowanie zabezpieczające firmy Symantec, zainstalowanie SP3 powodowało niekiedy kasowanie połączeń sieciowych i problemy z menedżerem urządzeń (Microsoft rozwiązał je kilkanaście dni temu).

Koncern przypomina, że firmy lub osoby, które na razie nie chcą instalować SP3, mogą skorzystać z narzędzia Windows Service Pack Blocker Tool Kit (pozwoli ono na zablokowanie pobierania dodatku bez konieczności wyłączania automatycznych aktualizacji).

Więcej informacji o XP SP3 znaleźć można w tekście "Service Pack 3 dla Windows XP - marzenia kontra brutalna rzeczywistość".


TOP 200