XP SP3 może powodować problemy z ruterami Wi-Fi

W pakiecie Service Pack 3 do Windows XP uaktywniono obsługę mechanizmu "black hole router detection", który w niektórych sytuacjach usprawnia działanie sieci. Niestety, nie wszystkie rutery bezprzewodowe sobie z nim radzą.

Kupiłeś notebook z systemem Windows Vista i twoja sieć bezprzewodowa przestała działać lub funkcjonuje niezwykle wolno? Po instalacji pakietu SP3 w Windows XP ruter Wi-Fi restartuje się bez powodu? W takim wypadku możesz być jedną z ofiar niekompatybilności urządzeń z nowym stosem sieciowym w XP SP3 i Viście.

Jak twierdzi producent ruterów, firma Billion, kiedy w domowej sieci wykorzystywany jest model z serii BiPAC 5200, instalacja pakietu SP3 na komputerze z Windows XP może spowodować niestabilność urządzenia. Problemy powoduje prawdopodobnie mechanizm "black hole router detection", a konkretnie niedostosowane wersje firmware (wewnętrznego oprogramowania ruterów).

XP SP3 może powodować problemy z ruterami Wi-Fi

Ruter Billion BiPAC 5200G

Urządzenia marki Billion nie są dostępne na polskim rynku, natomiast niektóre modele są identyczne z tanimi ruterami Wi-Fi, w tym np. ze sprzętem sygnowanym marką Pentagram. Co jednak ważniejsze, błąd nie występuje masowo - zgłosiło go zaledwie kilku użytkowników BiPAC 5200. We wszystkich wypadkach powinno pomóc uaktualnienie firmware.

Dodatkowe informacje o SP3 do Windows XP: "SP3 we własnej osobie"


TOP 200