XOXO ze świata w cenie krajowej

Nieograniczony dostęp do Internetu niemal na całym świecie oferuje łódzki start-up XOXO WiFi.

Bez dostępu do Internetu trudno dziś w zasadzie wyobrazić sobie życie zawodowe czy prywatne. Dla obywateli Polski, dostęp do sieci w kraju nie jest obarczony nadmiernymi kosztami, ale zagranicą, szczególnie poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, rachunek za korzystanie z Internetu może być już słony. Przekonać się można o tym wyjeżdżając np. do Stanów Zjednoczonych, Chin czy Afryki Południowej. I odwrotnie: z problemem dostępu do Internetu musieli zmierzyć się także obcokrajowcy przybywający do Polski. Wychodząc naprzeciwko tym potrzebom, powstały w 2016 roku łódzki start-up, zaoferował obcokrajowcom przybywającym do naszego kraju usługę wynajmu mobilnego routera pod marką Polish WiFi. Od września ubiegłego roku funkcjonuje usługa XOXO WiFi. Jej nazwa pochodzi od wykorzystywanego w korespondencji mailowej czy sms-owej skrótowca XOXO oznaczającego „hugs & kisses”, czyli „uściski i buziaki”. XOXO często kończy pozdrowienia przesyłane z podróży, stąd powstał pomysł na nazwę.

XOXO WiFi to pionierski projekt w Polsce a także na świecie, pozwala korzystać z nieograniczonego dostępu do Internetu na terenie ponad 130 krajów po z góry określonej cenie, bez obawy o wysokie koszty roamingu.

XOXO ze świata w cenie krajowej

Katarzyna Banasiak, Co-Founder XOXO WiFi

Sercem projektu jest mały, prosty w obsłudze router WiFi, zdolny do obsługi jednocześnie do 5 urządzeń. Opatentowane oprogramowanie wgrane do routerów XOXO WiFi łączy się z najlepszą lokalną siecią dostępną w danym kraju, zapewniając połączenie przez sieć 3G+/4G. Użytkownik jednego dnia może znajdować się w Stanach Zjednoczonych a w następnego w Dubaju lub w Chinach. Wystarczy przycisnąć jeden guzik, a urządzenie automatycznie połączy się z najlepszym operatorem i nielimitowanym Internetem.Dane przekazywane przez sieć są zabezpieczane protokołem WPA2. Najczęściej rutery mobilnego WIFI są wynajmowane, jednak firmy, które często wysyłają pracowników za granicę mogą też wykupić urządzenia na własność. XOXO WiFi umożliwia także Wifi Calling, wystarczy, że polski operator oferuje opcję tej darmowej usługi głosowej, tak więc oprócz nielimitowanego Internetu XOXO WiFi zapewni również rozmowy telefoniczne według krajowego planu taryfowego.

Zobacz również:

  • Pierwsze innowacje 5G w polskich fabrykach
  • Twitter ma nowego szefa
  • Kim jest dyrektor ds. technologii (CTO)?

Dotychczas użytkownicy XOXO WiFi odwiedziwszy 112 krajów zużyli 10 tys. gigabajtów danych. W szczególności zalety tej usługi doceniają podróżnicy, kierowcy, blogerzy czy biznesmeni, którzy niejednokrotnie przemierzają duże obszary lub odwiedzają wiele krajów a przy tym transferują duże ilości danych.

Dla biur podróży takie urządzenie może być nowoczesną formą wspierania wyjazdów do egzotycznych miejsc, jak Afryka, Azja czy Karaiby. „XOXO WiFi to gadżet stworzony dla ludzi, którzy cenią sobie wygodę podczas urlopu oraz profesjonalizm w czasie wyjazdów biznesowych. Cieszy nas przede wszystkim fakt, że coraz więcej firm jest świadomych tego, że dostęp do bezpiecznego i szybkiego Internetu ma realny wpływ na skuteczność podróży biznesowych. W dodatku jeśli podsumujemy rachunki za roaming generowane przez pracowników, może okazać się, że to znaczna część kosztów firmy, których można uniknąć" – mówi Katarzyna Banasiak, Co-Founder XOXO WiFi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200