XOR Solutions przejmuje programistów sklepu Merlin

XOR Solutions przejął grupę programistów firmy Pruszyński i S-ka, którzy stworzyli sklep internetowy Merlin.com.pl. Zostali oni włączeni do powstałej w styczniu br. firmy XOR Internet. Będzie ona odpo...

XOR Solutions przejął grupę programistów firmy Pruszyński i S-ka, którzy stworzyli sklep internetowy Merlin.com.pl. Zostali oni włączeni do powstałej w styczniu br. firmy XOR Internet. Będzie ona odpowiedzialna za tworzenie rozwiązań handlu elektronicznego. XOR prowadzi także rozmowy z właścicielami polskich portali, aby na zasadach outsourcingu zarządzać ich systemami handlu elektronicznego.

XOR Internet ma się także specjalizować w technologiach bezprzewodowych związanych z transmisją danych oraz dostępem do aplikacji za pośrednictwem telefonów komórkowych i urządzeń typu handheld. XOR opracował już - z wykorzystaniem technologii WAP (Wireless Applications Protocol) - rozwiązania umożliwiające dostęp do danych zawartych w systemach firm SAP i Scala.

Zobacz również:

  • Pierwszy tablet otrzymał Androida 13 - nie jest to sprzęt Google

Jednym z pierwszych, oferowanych przez XOR Internet, produktów ma być wyszukiwarka internetowa Net.Sprint, która pojawi się na rynku w kwietniu br. Ma ona - zdaniem przedstawicieli firmy - konkurować z rozwiązaniami Infoseek i AltaVista.

W skład grupy XOR wchodzą: XOR Solutions, XOR Technology i XOR Internet. Kierownictwo XOR Solutions prowadzi rozmowy z trzema funduszami venture capital, które miałyby zainwestować w grupę. Jej wartość wyceniana jest na ok. 5 mln USD. Zdobyte fundusze zostaną przeznaczone na rozwój działu sprzedaży i marketing, a także tworzenie nowych produktów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200