XML w Altkomie

Warszawska spółka Altkom Akademia SA podpisała umowę z Software AG. Na jej mocy ośrodek ten został wyłącznym przedstawicielem "The XML Academy" na nasz kraj.

Działająca w kilkunastu państwach akademia, założona przez niemiecką spółkę, jest jednym z głównych ośrodków edukacji i certyfikacji w zakresie standardu XML. „Wybraliśmy Altkom, mając na uwadze doświadczenie i merytoryczne przygotowanie specjalistów z tej firmy” - mówi Andrzej Nojszewski, prezes zarządu . „Celem programu jest zapoznanie menedżerów i specjalistów IT z praktycznym zastosowaniem standardu XML w warunkach biznesowych. Atutem „The XML Academy” jest nastawienie na spełnianie indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw i instytucji. Instruktorzy prowadzący kursy uczestniczą w projektach integracyjnych Altkomu, dzięki czemu posiadają praktyczne doświadczenie w zakresie wdrożenia rozwiązań opartych na XML” – wtóruje mu Danuta Bluj, dyrektor ds. edukacji w Altkomie.

Firma już od prawie 2 lat jest autoryzowanym partnerem Software AG. W tym czasie obie firmy zorganizowały wspólnie cykl seminariów oraz konferencję poświęconą standardowi XML. Oferta szkoleniowa nie będzie się ograniczała do standardu XML, ale obejmie również produkty Software AG, m.in. serwer do przetwarzania informacji w technologii XML – Tamino. W ramach ścieżek certyfikacyjnych The XML Academy klienci będą mieli możliwość uzyskania tytułów: Certified XML Engineer i Certified Tamino XML Engineer.

Zobacz również: