X.500 sieje postrach

Opracowany przez organizację CCITT protokół ułatwionej globalnej komunikacji międzysieciowej X.500, wzbudza protesty, a co najmniej obawy poważnych firm amerykańskich.

Opracowany przez organizację CCITT protokół ułatwionej globalnej komunikacji międzysieciowej X.500, wzbudza protesty, a co najmniej obawy poważnych firm amerykańskich. X.500 umożliwia bowiem m.in. łatwy dostęp nieupoważnionym do spisów abonentów wewnętrznej zakładowej poczty elektronicznej wraz z takimi ich danymi jak specjalizacje zawodowe, telefony prywatne, adresy domowe itp. Niepokojąca jest również druga strona medalu: łatwa możliwość wrzucania z zewnątrz "śmieci" informacyjnych do "E-mailu" (czyli właśnie tej poczty). W związku z tymi i podobnymi zarzutami kilkoro spośród 13 amerykańskich producentów, którzy zmierzali do popularyzacji komunikowania się poprzez X.500, stworzyło Forum (Directory Forum) prowadzące prace nad prawem do prywatności w publicznych sieciach działających w oparciu o X.500.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200