Wzrost zapotrzebowania na VPN

Analitycy przewidują różową przyszłość dla sieci VPN.

Wzmożone zainteresowanie sprawami bezpieczeństwa przekłada się na wzrastającą popularność rozwiązań VPN, jednak obecnie, to problemy biznesowe dotykające większości operatorów i możliwość przerwania świadczenia usług zaczyna być postrzegana jako duża szansa dla VPN.

Zgodnie z raportem przygotowanym przez Infonetics, firmy, które chcą zmienić szybko dostawców usług WAN, w sytuacji przerwania świadczenia usług zaczną poszukiwać rozwiązań VPN. Mogą one być używane jako połączenia zapasowe sieci Frame Relay lub jako podstawowe połączenia WAN. Jeżeli jest to podstawowe połączenie WAN, to klienci mogą zdecydować się na dwa połączenia internetowe na każdy ośrodek w cel zabezpieczenia każdego z nich lub do polepszenia wydajności - jeżeli używane mają być obie linie jednocześnie.

Zobacz również:

  • Android - najlepsze aplikacje zwiększające bezpieczeństwo
  • Zarządzanie rozproszonymi sieciami WAN będzie łatwiejsze

Infonectics podkreśla w swoim raporcie, że w II kw. br. w segmencie zapór ogniowych i VPN osiągnięto obroty 670 mln USD, w tym udział rynku amerykańskiego wyniósł 46 proc. W raporcie firma przedstawia wyniki badań tego rynku, z których wynika, że ponad 90 proc. z ponad tysiąca ankietowanych zamierza instalować VPN w ciągu najbliższych dwóch lat. W tej grupie 74 proc. jest zainteresowanych używaniem usług VPN. Prawie wszyscy chcą mieć możliwość priorytetyzacji ruchu na VPN.

To zainteresowanie oznacza, że usługodawcy mogą spodziewać się 15-proc. wzrostu obrotów z zakresie usług VPN jeszcze w tym roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200