Wzrost Microsoftu

W pierwszym kwartale br. Microsoft osiągnął 80% wzrost zysku w porównaniu z pierwszym kwartałem 1996r. firma zawdzięcza to głównie wprowadzeniu do sprzedaży pakietu Office97.

W pierwszym kwartale br. Microsoft osiągnął 80% wzrost zysku w porównaniu z pierwszym kwartałem 1996r. firma zawdzięcza to głównie wprowadzeniu do sprzedaży pakietu Office97.

W zakończonym 31 marca br. trzecim kwartale roku fifnansowego Microsoft odnotował 1,04 mld USD zysku. W tym samym okresie obroty firmy zwiększyły się o 45%. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, na tak dobre wyniki finansowe największy wpływ miało wprowadzenie do sprzedaży nowej wersji pakietu biurowego Office97. Na świecie sprzedano już ponad 8 mln licencji tego oprogramowania, a z aplikacji zawartych w tym pakiecie korzysta, według obliczeń Microsoftu, ponad 60 mln użytkowników.

Podczas pierwszego kwartału br. Microsoft ogłosił kilka nowych inicjatyw. Jedną z nich było podpisanie porozumienia z Intelem w spraiwe stworzenia standardu dla komputera sieciowego NetworkPC (NetPC). Poparło go już ponad 100 producentów, w tym Compaq Computer, Dell Computer oraz HewlettüPackard. Z ostatnią z tych firm Microsoft zawarł umowę, której celem jest stworzenie produktów i technologii, ułatwiających klientom zbudowanie, zaimplementowanie oraz zarządzanie w bardziej prosty i tańszy sposób sieciami korporacyjnymi.

Microsoft przejął także kolejną firmę - WebTV Networks. Wartość tego kontraktu wyniosła 425 mln USD. Decyzja ta związana była z nową strategią tego producenta, zmierzającą do zapewnienia użytkownikom Internetu możliwości korzystania z nowych form cyfrowego przekazu telewizyjnego. Ponadto Microsoft wspólnie z Compaqiem i Intelem podjęli inicjatywę współpracy z przemysłem telewizyjnym nad rozszerzeniem zakresu wykorzystania cyfrowej telewizji.

Na początku roku Microsoft wprowadził także na rynek kilka nowych produktów, m.in. Zero Administration Kit dla Windows NT Workstation 4.0 - zestaw narzędzi umożliwiający administratorom centralną konfigurację komputerów typu desktop, Exchange Server 5.0 i Windows NT 4.0.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200