Wzory do naśladowania

W październiku br. po raz siódmy przyznaliśmy nagrody w konkursie Lider Informatyki.

W październiku br. po raz siódmy przyznaliśmy nagrody w konkursie Lider Informatyki.

Od 1997 r. Computerworld prezentuje firmy i instytucje, które we wzorowy sposób wdrażają i wykorzystują technologie informatyczne, których dorobek w zakresie zastosowań informatyki zdecydowanie wyróżnia się wśród osiągnięć podobnych organizacji w Polsce. Nagrody przyznajemy w pięciu kategoriach: Przemysł, Finanse i Bankowość, Handel i Usługi, Organizacje Użyteczności Publicznej oraz Administracja Państwowa.

W kategorii Przemysł tegorocznym zwycięzcą został producent wyrobów sanitarnych Sanitec Koło. Nominacjami do nagrody zostały wyróżnione: Elektrociepłownia Kraków, Hutmen z Wrocławia, Icopal ze Zduńskiej Woli, Lubella z Lublina, Procter & Gamble Operations Polska z Warszawy i Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Nominowani w kategorii przemysł to tradycyjnie najliczniejsza grupa finalistów konkursu.

Wśród finalistów kategorii Finanse i Bankowość najlepszy okazał się Bank Zachodni WBK z Wrocławia, który niedawno zakończył proces fuzji dawnych Banku Zachodniego i Wielkopolskiego Banku

Kredytowego. W finale konkursu w tej kategorii znalazły się także Fortis Bank Polska i Volkswagen Bank Polska - oba z Warszawy.

W kategorii Handel i Usługi zwycięzcą została firma VOS Logistics Polska z Warszawy (dawniej Euroad). W finale rywalizowała ona z Brenntag Polska z Kędzierzyna-Koźla, Carman Polska z Katowic i Servisco/DHL Express z Warszawy.

Pomimo ogromnych trudności, z jakimi zmaga się służba zdrowia, na tytuł Lidera Informatyki 2003 w kategorii Organizacje Użyteczności Publicznej zasłużyło w mijającym roku Centrum Onkologii Szpital im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy. O statuetkę ubiegało się również Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie.

Liderem w kategorii Administracja Państwowa została Kancelaria Sejmu RP, która po raz trzeci znalazła się w gronie finalistów tej kategorii. Do finału dotarły również Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego z Krakowa oraz Urząd Miasta Chorzów i Urząd Miasta Katowice.

W tym roku po raz pierwszy w historii jury konkursu przyznało wyróżnienie specjalne. "Za propagowanie i realizację idei informatyzacji administracji samorządowej" otrzymało je Stowarzyszenie Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych z Poznania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200